Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Öömanni mõistatus - 2. osa (0)

Fotograaf: M.Öömann
Et neil, kes on võtnud vaevaks "Öömanni mõistatusega" pead murda, oleks kergem, lisan ka seeria teise foto.

Lisatud foto on esiküljel oluliselt informatiivsem, sest hoonet on rohkem näha. Ja selle väljanägemise järgi tahaks uskuda, et tegemist on mõisaga. Hoone näikse olevat ühekordne aga päris hästi pole aru saada, mis ehituskonstruktsioon foto ülaservas paistab. See ulatub katuseservast seinaga samas tasapinnas kõrgemale, sest sinna küünitavad ennast ka ronitaimed. Kas hoone otsasein, mida õigustaks selline väike trepp?

Kompleks, või see, mis näha, jätab algselt uhke mulje aga kui lähemalt uurida on näha, aed on lääpas, trepp lagunenud ja vihmaveetoru all kogub vett vitsega kokkutõmmatud puust tünn. Samas on aed hoolitsetud ja esiplaanil uduselt noor toestatud istik. Aia tagant paistab mingi kõrvalhoone valge sein ja katuseserv.

Kaart on postist läbi käinud 1913. aasta jõulude ajal ning saadetud seekord Jõgevalt (Laisholm) Põltsamaale (Oberphalen). Saajaks on taaskord A.Terras ning lisaks on tagaküljele märgitud neli (fotol olija) nime: Tante Elisabeth, Maria, Edgar ja J.Luha. Tante Elisabeth, kes võiks olla naistrahvas trepi kõrval, sarnaneb kangesti naisega sellel fotol siin, kus on Liigvalla mõisa teenijad (paremalt teine).

Mitu inimest on jätnud oma arvamuse kas siia või Facebooki. Mingid mõtted riglevad ka vestlustes, kus teema arutlusele tuleb. Avaldage ikka oma mõtteid, sest kunagi ei tea, milline infokild aitab selle mõistatuse lahendada. vanadpildid.net on igasuguse osaluse eest tänulik!

Foto tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine