Metsamehed (6)
Huviliste jaoks on tagakülg ka. Näed seda klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Seal on mitmed nimed-sõnad väga segases Eesti keeles ning foto tegemise aeg - 25. juuni 1930. Tekst võiks välja näha nii: "saatsin teile oma töö pildi Rõõsiga (?), publikutega, mälestuseks". Saaja võiks olla Liisa Sannik ja saatjaks Aleksander Johannes Sannik, kes olid abielus. Onomastika järgi said perekonnanimeks Sannik Saaremaal Valjala ja Püha kihelkonnas elanud pered, mis võimaldab foto ühe otsa paigutada Saaremaale. Raske on muidugi öelda, kus mehed parasjagu tööd teevad.
Desifreerimise ja muu abi eest vanadpildid.net FB keskkonnas tänan: Hiljar, Eve ja Ly.
Muuseas, seda pakutud Urre küla polegi nii lihtne leida. On see tänapäeva haldusjaotuses üldse olemas? Ainult hea õnne peale leidsin lingi, kus oli see koht nimetatud.
Lisa kommentaar
Teet Poolmaa (29.08.2019)
Fotol kahjuks küll minu vana vanaisa Aleksander Sannikut ei ole. Mis muidugi ei tähenda, et need tema kamraadid olla ei võiks. link
vanadpildid (15.05.2019)
Aitäh Anu! Hea kommentaar.
Anu Pink (14.05.2019)
Valjala kihelkonna Kogula vallas oli Ure küla, kus ainult kaks talu. Ure talus elasid Sannikud. Urelt pärit Aleksander Sannik oli kuulus Saaremaa jõumees, keda Suureks Tõlluks on kutsutud. Tema vanem vend Ure Juhan, ehk Juhan Sannik, sai vabadussõjas veidi koputada (see on külameeste väljend) ja oli nn kohalik vihmanõiduja. Vabadussõjas võitlemise eest antud talu asemel võttis ta raha, mille eest andis välja kummalise raamatu “7 miljardi taewariiki maapeal”, mida lasi siis trükkida neli eksemplari. Üks neist on hoiul Kirjandusmuuseumis ja teine Tartu Ülikooli Raamatukogus. Minu isa pajatas Ure Juhanist toredaid lugusid. Kas pildil võib olla Ure Juhan, seda küll arvata ei oska, aga mine sa tea. Ure küla teises peres elas tuntud fotograaf Arnold Piip, mistõttu on sealtkandist palju vanu pilte. Arnold Piip sündis aastal 1912, nii et tema pildid on enamasti 1930ndatest aastatest.
Marko (30.01.2017)
Tänan Pille ja Eda!
Pille Mäerand (30.01.2017)
Loen pildi tagant välja järgmist: Urrel - see võiks tähendada Ure külas - Saaremaal, end Kogula vald, hiljem Valjala. "Sannik" on Saaremaal esinev perekonnanimi. Peale saatja J. Sanniku nime on üks sõna, mida võiks tähtede järgi välja lugeda - Saonsin või Jaonsin. Äkki on Saare murdes mingi saatmist või jagamist näitava tähendusega sõna. Aga edasi on kõik selge:"Teille oma töö pilldi Kõõige puubllikutege Määllestuseks. (Teile oma töö pildi kõige publikuga mälestuseks) ja keskel: Waateks - võiks olla täpsustus, et pilt on mõeldud vaatamiseks.
Eda liiväär (30.01.2017)
Saatja on ilmselt keegi J. Sannik ja adressaat Liisi Sannik. Tekst on ilmselt düsgraafiku oma, umbakudu vist " Saatsin teile oma päevapildi kõige publikuga (?) mälestuseks vaateks. Vaatasin huvipärast Geni-sse. Seal on keegi Liisi Sannik, tema abikaasa on Aleksander Johannes Sannik, sündinud 1890, saarlane.. Mehel on ka õde Liisa Sannik. Äkki on siin seos. Saatrlased käisid ju mandril tööl, vbl saatsid oma perele kirju. Kas mees pildil võib olla 40-aastane? Head uurimist!
arengut ja jätkamist
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks