Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Laskevõistlus Koerus (2)

Fotograaf: teadmata
Aidake tuvastada isikuid sellel fotol! Teada on, et tegemist on taaskord kohalike kaitseliitlaste laskevõistlusel osalenute ühisfotoga. Paremalt teisena seisab Alfred Saldermann.

Vaata ka fotosid Kaitseliidu koeru kompanii laskeharjutustel, Kaitseliidu laskevõistlus Koerus ja Vaade Paide teele.

Kaarel Aluoja fotokogu.

Fotot on kasutatud raamatus "KOERU. Pildirännak läbi endisaegse alevi ja kihelkonna". Lk 233.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, laskevõistlus, kaitseliit

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Addy (14.08.2013)

Viimast väidet võin kinnitada, EW kaitseväes, kaitseliidus ja piirivalves leidsid laialdlast kasutust 9mm Browning HP-d, mis olid toodetud Belgias Parabellumi poolt. Nende telliti minu andmetel tervelt 5338 tükki, millest 2300 tükki olid Kaitseliidu kasutuses. Antud relvad olid siis tõepoolest kasutusel ohvitseride poolt, kuid ma eeldaks, et laskevõistlused toimusid kõigile samast või sama tüüpi relvast. Nende relvade eripära seisnes max. 500m peale reguleeritavas sihikus ning puidust kabuuris, mida sai relva stabiilsemaks muutmiseks kasutada kabana. Loomulikult keegi reaalselt püstoliga sellise distantsi pealt märki ei lasknud, kuid huvitav fakt sellegi poolest. Täiesti võimalik, et vasakult kolmas püsti seisev mees kannab vööd just püstoli pärast, paraku aga jääb sobiv koht kabuuri hoidmiseks meie eest varju. Alfred Saldermann igatahes kehv laskija ei olnud, seda kinnitab ta rinnal ilutsev Kaitseliidu esimese klassi laskuri märk.

Ivar (10.08.2013)

Huvitav oleks teada, mis kuupäeval need laskevõistlused toimusid? Nimelt on minu valdusse sattunud üks hõbedast laskevõistluste auhinnalusikas, mis kannab kuupäeva 20. mai 1931. Lusika esiküljel on monogram AS, mis justkui sobiks Alfred Saldermanni nimega ja tagaküljel "9mm brauningust I koht". Ka relv justkui sobib, sest 9mm browningud olid minu teada just ohvitseridel kasutusel.

X
kodulehe, e-poe tegemine