Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kruusiaugu paruni loss (3)

Fotograaf: teadmata
"Kruusiaugu paruni loss" - sellise teksti võis leida selle foto tagaküljelt. Ilmselgelt on tegemist irooniaga, sest lossi need hooned küll ei meenuta. Pole isegi aru saada kas jäädvustatud on millegi taastamist või lagunemist või mõlemat korraga. Sellenimeline talu asus igatahes Piibes.

Priit Paju fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, kruusiaugu talu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marianne Vallaste (01.03.2014)

Pildi tuvastas Ilse Vallaste (np Adosson, Ojamaa) Juhani talust. Juhani oli Kruusiaugu naabertalu küla poole minnes. Taastamise olukorraga ei ole tegemist, see on ikka talu hävimise tee.

Marko (01.03.2014)

Tänan väärtusliku täpsustuse eest! Lisasin fotograafi orienteeruva asukoha ja parandasin küla. Kas see tuvastamine põhineb enamal kui kaardimaterjalil? Mõne (vanema) Vahuküla elaniku kinnitusel?

Marianne Vallaste (25.02.2014)

See Kruusiagu talu asus Vahukülas. 1938.a kaardil on Kruusiaugu ka ära märgitud - Väinjärve tee ääres asuvate talude reas viimane. Eespool asuva hoone ees on näha Väinjärve tee. Kruusiaugu talu peremeheks sai abielu kaudu Kruusiaugu peretütre Annaga Jaagup Pihlak Rajamäe talust. Rajamäe ja Kruusiaugu talud asusid vastastikku teine teisel pool Väinjärve teed. Kruusiauguga külgnes Juhani talu.

X
kodulehe, e-poe tegemine