Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koogi küla Jõelähtmel (1)

Fotograaf: teadmata
Foto omandasin vahetuskaubana ja kuna asukohta ei teadnud, laadisin selle Facebooki tuvastamiseks üles. Seal on olemas selline grupp, EESTI PILDID TUVASTAMISEKS, millega kõik soovijad võivad liituda, et aidata oma teadmistega kaasa vanade fotode tuvastamisele või siis küsida selles abi. 

Kõigepealt selgus, et sama foto osas oli juba abi küsitud ning isiklikult minu jaks sai selgeks, miks see foto mulle nii tuttav tundus. :) Ühisel pingutusel sai paika ka tegemise koht, milleks nagu selgus on Koogi küla Jõelähtmel. Foto peaks olema tehtud praeguse kauplusehoone katuseaknast või katuselt suunaga edelasse ning taga taamal paistavad Jõelähtme mõisa hooned. Esiplaanil olev paekividest hoone on samuti alles kuid nii tugevalt ümber ehitatud, et seda on raske isegi mitmekordsel vaatlusel samastada. Tundmatuseni on muutunud ka vaatel teest vasakule jääv hoonestus.

Vaata konkreetse fotoga kaasnenud arutelu siit.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Jõelähtme kihelkond, Koogi
Sildid: jägala-joa, koogi, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Siiri Rebane (30.01.2018)

Nagu juba mainitud, Koogi küla, Jõelähtme vald. Ei ole Jägala-Joa. Praegusel Koogi poel on küll selles suunas pööninguaeken, kuid pilt näib olevat võetud nii kõrgelt, et pigem korstna otsast. Vana Narva maantee jupike pildil oleva poe ees on täpselt läänesuunaline, aga kohe kaldub edelasse. Otse üle tee maja on ümberehitatuna säilinud, oli nõuk. ajal komandandi maja. Paistab Koogi restoran - maja, mille ülemine korrus on tume ja alumine hele. Poe ja restorani vahel, paremal pool teed, paistab natuke Koogi apteegi katust. Ja paremal kõrvuti apteegi kuur ja veinikelder. Nende taga paremal Sepa talu kõrvalhoone, Jõelähtme jõe kõrgel kaldal. Kas hoone, mis paistab üle restorani katuse, kuulus Kostivere või Jõelähtme mõisale, ei julge öelda. Selle varemed on praeguseni säilinud; kui pildil ikka on seesama. Sovhoosi ajal oli kuivati. Kas see oli aeg, kui Koogi külas oli kaks poodi - Tompide (?) oma, mis on pildil esiplaanil, ja Jägala Tarvitajate Ühisuse oma, mille katuselt pilt on tehtud?

X
kodulehe, e-poe tegemine