Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kitse omad (0)

Fotograaf: teadmata
Igal aastal viib huvi vanade Koeru kihelkonna talude ja nende loo vastu mind mõnda uude kohta. Aeglaselt ilmutavad oma nägu või annavad aimu oma väljanägemisest ka need talud, mida täna looduses raske tuvastadagi on.

Metsanurga küla on pärast Nahkanuia lõunaserva ja Endla soostiku üksiktalusid kindlasti üks põnevamaid aga ka visamaid ilmutama midagi endiste elanike kohta. Sellegipoolest on mul midagi olemas Kaerassaarest, Räägust, Käpast, Kitsest, mida võib tinglikult arvata Metsanurga hulka. Tinglikult seetõttu, et neist taludest osa paiknes Vaimastvere mõisa territooriumil ja jäi seega Jõgevamaale. Teiseks seetõttu, et tänaseni pole ma suutnud kindlaks teha Metsanurga küla piire. Kaerasaare talu minu teada sinna näiteks ei kuulunud ka mitte tollaste inimeste mõtteviisis.

Tegemist on minu jaoks taaskord väga märkimisväärse vana fotoga, mis on tehtud, ütleme siis, Metsanurga küla Kitse talu õuel. Isetehtud autos istuvad perenaine Anna Nõmmiksaar ja tema pojad (vasakult) Armand, Leo ja Artur. Lisaks on fotole jäänud kahe mehe varjud. Foto taha on märgitud kaks aastaarvu, 1911 ja 1931, millest tõese arvan olevat viimase. See sobib Leo vanusega ja lisaks on aastaarv "31" kirjutatud sama pliiatsiga mis ülejäänud tekst.

See ei ole taluvaade aga olles Kitse korduvalt käinud, piisab sellest täielikult, et kujutada ette kuidas võidi selles tänaseks muust maailmast täielikult lahutatud metsatalus elada ja olla.

Loide Kübar fotoalbum.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, kitse talu, 1931, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine