Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Hoone äravedu (2)

Fotograaf: A.Kukemilk
Huvitav foto Aivo Aia fotokogust. Millega ja kus on tegu, pole täpselt teada. Tundub nagu oleks kusagil lahti võetud hoone, mida nüüd hobuste ja vankritega minema veetakse!? Kus midagi sellist võis aset leida? Pange tähele, et fotograaf seisab trepil! Äkki on tegemist sellesama hoonega, mida lammutatakse? Või siis ehitatakse, kuna vankrid tuleksid otsekui esiplaanil oleva meekivist seintega kõrvalhoone tagant mööda teed. Kas tegemist võib olla Arukülaga? Kus mujal Koeru kihelkonnas olid suured hooned niimoodi mööda põldu laiali pillutatud? Samas puudub lisaks fotograafi nimele kinnitus, et tegemist on Koeru kihelkonnas jäädvustatud sündmusega.

Palju küsimusi, vähe vastuseid. Ehk keegi oskab midagi lisada?
Allikas ja avaldamisõigused: Aivo Aia, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (03.02.2015)

Täpsustus minu kommentaarile. Andmed on saadud 1934.aasta 7.septembri Päevalehest.Seal on öeldud-Koeru uus pritsimaja ehitatakse Liigvalla asundusest ostetud vana aida lammutamisel saadud palkidest ja laudadest.NB-mitte viljakuivati.

Antti (27.01.2015)

Esialgseks võimalikuks infoks foto kohta ! 1934. aastal ostis Koeru Tuletõrjeselts Liigvallast endise mõisaaegse viljakuivati hoone. See lammutati ja puitmaterjal veeti Koeru, millest ehitati 1935. aastal viimne tuletõrje hoone.Kas foto on Liigvallast. täpsustagem veel. Peale nimetatu lammutati Väinjärbve vallas veel Kapu mõisa, Preedi mõisa ja Piibe mõisa häärberid. Ka nende hoonete puitmaterjalid veeti aegajalt Koeru uute hoonete ehitamiseks

X
kodulehe, e-poe tegemine