Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Härra Rassi elumaja Pikeverest (5)

Fotograaf: A.Käbi
Selline nägi välja härra Rassi elumaja karkass Pikeveres ehituse ajal. Hoone ehitamisel lõi kaasa ehitusmeister Oskar Ahelik Kapu külast Nurga talust. Pikevere omakorda kuulus 1935 aasta haldusjaotuse järele Koeru kihelkonna külade hulka.

Valisin kahest samas kohas ja ajal tehtud fotost välja just selle ja seepärast, et siin on näha ka kõrvalhooned. Kompleksi asukoht on tänu abilistele teada ning seda näed klikkides foto paremas ülanurgas olevale asukohaikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Helle fotokarp, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Pikevere
Sildid: pikevere, oskar ahelik, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (19.02.2017)

Tänan, lisasin fotograafi asukoha oma fotole ka. See on nähtav klikkides foto paremas nurgas olevale asukohaikoonile.

Kaselehe talust (18.02.2017)

link Maaameti kaardil.

Marko (15.07.2014)

Tänan Siiri kommentaari eest! Kus see hoone täpsemalt Pikeveres asub? Kas teie enda perealbumites ka vanu fotosid leidub?

Siiri (14.07.2014)

Elan selles majas;) Vanemad ostsid kuskil 35aastat tagasi selle. Siin on figureerinud meie teada kaks nime Rassi ja Muru.

Valdo Praust (28.10.2011)

Vaat see on haruldus, et maal ehitati 1930ndatel aastatel sõrestikmaju! Tollal kuni sõjani olid levinud reeglina ikkagi palkehitised ja sõrestikhooned maal eriti ei kohastunud. Jah, ehitusspetside seas oli teada, et nii on ehitada odavam ja ka soojapidavam (ka siis, kui täiteks oli saepuru, kivivilla tollal ju polnud), aga siiski peeti alalhoidlikkuse tõttu maal sõrestikmaja sõja eel mitteomaseks. Linnades ja alevites nad jah, juba hakkasid 1930ndatel levima, seda suuresti muide tänu Tallinna Tehnikaülikooli professori Leo Jürgensoni valgustustööle mitmesugustes meedialiikides. Maale jõudis see kõik aga tollal teatud hilistumisega. Aga ju siis erand kinnitab reeglit. Või oli keegi väga sisse võetud prof. Jürgensoni ideeedest…

X
kodulehe, e-poe tegemine