Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Viljandimaa (Tühista valik)
Pilte: 90

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

August Mik fotoateljee (3)

Fotograaf: A.Mik
Ülalolev foto müüdi eile (15.07.2015) õhtul 19,90€ eest maha osta.ee oksjonikeskkonnas ja sealt on pärit ka kujutis. Kaalusin pikalt oksjonil osalemist kuid lõpuks loobusin erinevatel põhjustel. Miks on see foto huvitav?

Minu jaoks eelkõige taustal paistva August Mik fotoateljee reklaamsildi pärast. Nimelt tegutses August Mik 30-ndatel fotograafina ka Koerus, kusjuures tema ateljee asus "Rudolf-Voldemar Tuisu koloniaal- ja majatarvete kaupluses ühes majas Paide teel" (Raamat "Koeru" lk. 244). Pole välistatud, et see foto on üles võetud just nimetatud hoone ees kuid veelgi tõenäolisemalt on foto tehtud enne aastat 1930, kui A.Mik tegutses ja fotografeeris Põltsamaal. Järeldan seda hoone, selle ees oleva aia, sillutatud tänava ja uhke sildi järgi.

Just viimane põhjendus ja kõrge alghind panind mind oksjonil osalemisest loobuma. Kui muidugi nüüd ei selguks, et foto on siiski tehtud Koerus. See oleks mulle nagu löök allapoole vööd. :)
Asukoht: Viljandimaa, Põltsamaa kihelkond, Põltsamaa
Sildid: põltsamaa, fotoateljee, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne (31.03.2017)

Foto on tehtud Põltsamaal, Jõgeva mnt 28 (Areni) maja ees. Maja nr, muidugi sel ajal selline, kui Mik tegutses seal. Teine pilt on samas kohas tehtud, kus peal meie vabatahtlikud pritsimehed ja hobune.

Marko (24.01.2017)

Ma ei oska täpselt vastata. Mulle on tundunud, et ta tegutses mingil ajavahemikul Koerus. Pole ühtki põhjust arvata, et tal ei võinud olla samaaegselt mitu ateljeed.

andremust18@gmail.com (24.01.2017)

Leidsin ka osta.ee keskonnast ühe põltsamaal tehtud pildi ning selle tagaküljel on tempel A.Mik´i foto-ateljee Põltsamaal jõgeva mnt.28.Et kas tal oli neid ateljeesid siis mitmeid kui te mainite ka koerus olevat?

X
kodulehe, e-poe tegemine