Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Aruküla mesila (0)

Fotograaf: teadmata
"Irriteeriv" foto, oleks selle kohta Karlsson öelnud. Sain selle ühe kollektsionääri käest ja tema omakorda kuskilt. Foto on seotud Ibruse ja Anvelti nimeliste peredega nagu ka see foto siin. Vaata kindlasti Vello jäetud kommentaari.

Irriteeriv on see foto tagaküljel oleva templi või isegi templite tõttu. Postiajaloo ajaveebi pidav Ahto aitas mul neist aru saada. Nimelt on foto "Koerust saadetud. Lilla postitempel margil on Koeru oma, vist 18.11.1908, siis on ka Paide oma Weissenstein kust käis läbi 19.11.1908 ning ka Fellin/Viljandi saabumistempel 20.11.1908. Saksa keelses sõnumis on ka " Gruss aus Arroküll" ehk Aruküla."

Samas ei ole esikülge võimalik 100% Koeru ega Arukülaga seostada. Pidepunktid pole. Kuid kui arvestada, et reeglina saadeti tol ajal postkaarte, millel oli kujutatud midagi kohalikku, on Aruküla või Koeru esimene valik. Mul on võrdluseks pakkuda üks Martin Öömanni foto ühest teisest mesilast, mis samuti peab asuma Koeru lähistel. Siiski puudub fotodel kujutatu põhjal igasugune alus neid omavahel seostada. Kas kahe nii suure mesila samaaegne olemasolu Koeru suuruses asulas sajandi alguses sai olla võimalik? Või on tegemist sama mesilaga, mis on üles võetud eri nurgast ning eri ajal?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, mesila, 1908, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine