Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3639

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Araksaare sild (1)

Fotograaf: teadmata
"Tundmatu rahvas aga tuntud sild. Tegemist on järjekordse fotoga Jõeküla sillast aastal 1927 sügisel. Rahvas on lõbus ja kalapüük au sees." Selline oli kaastekst fotole selle esmakordsel ülespanekul. Täna (18.02.2012) tean palju enam.

Tean seda, et tegemist ei ole Jõeküla sillaga vaid hoopis Araksaare sillaga, mille kivikastidest on jões tänaseni kärestikuline koht. Väidetavalt, ühe ammu kuuldud loo järgi, olevat seal ka Mart Laar kanuuga ümber läinud.

Tean foto tegemise aega, mis on 1937.

Tean ka seda, et kõige parempoolsem tütarlaps on Käpa talu peretütar Helmi Meister. Fotol ol ilmselt ka Kitse talu rahvast.

Fotot olen näinud Leida Põldmaa ja Loide Kübar albumites.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, araksaare, sild, põltsamaa jõgi, 1937, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Hongmees (21.11.2010)

See ei saa olla Jõeküla sild! Vaata näiteks väidetavalt samal ajal tehtud fotot link rel="nofollow">SIIN või siis hilisemat link rel="nofollow">SIIN. Viimasel fotol võib 100% kindlusega väita, et tegemist on Jõekülaga ning toodud kaht fotot võrreldes, saab Jõeküla sillaks nimetada ka esimese. See sild ülaltoodud fotol on pigem Araksaare sild! Esiteks ei sobi silla konstruktsioon kuidagi kokku Jõeküla silla omaga, millele on toodud kaks viidet ülal ning millest esimene on tehtud samal aastal (!) ja teiseks, leidub link rel="nofollow">FOTO, mis on foto omaniku poolt tituleeritud Araksaare sillaks. Klapib nii silla puitkonstruktsioon kui ka kivist kandekastid! Seega Araksaare sild??

X
kodulehe, e-poe tegemine