Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Alide Kastanje (3)

Fotograaf: M.Öömann
See pealtnäha igav pilt on lähemal uurimisel päris põnev, vähemalt mulle. Vaadake tagakülge. Kõigepealt on foto tehtud selleks hetkeks endise Koeru fotograafi Martin Öömanni poolt, kelle ateljee asub Tallinnas Narva maanteel. Aga see pole kõik. Alide Kastanje, fotol ilmselt vanem proua, saadab selle mälestuseks pererahvale talus, kus ta on olnud teenijaks. Talu asub Allivere külas ja kannab nime Tõnsu. Ka perenaise nimi on mainitud - Emilie Tombah.

Põnevad on fotoga tekkivad seoses. Alustan tagantpoolt. Tõnsu talust olen avaldanud paar fotot ka varem kuid paigutanud selle pigem kusagile Aavere kanti. Kirjas on mainitud Allivere küla, mida näiteks Google otsing ei tunnista. Kas kirjutaja eksis ja mäletas küla nime valesti? Aavere ja Allivere, kõlavad sarnaselt.

Teine seos on meeldivam ning kinnitab, et küla ja talu, kus Alide teenis, pidi olema Koerule lähemal. Ning et tema teenija-aja jooksul tekkinud seoses ja suhted kestsid hiljem edasi. Miks muidu läks ta just Martin Öömanni salongi pildistama? Muidugi on võimalik, et Alide oli ka ise pärit kusagilt siitkandist ning foto Tallinnas tegi ta mõnel oma väljasõidul pealinna.

Foto soetasin Seidla laadalt.
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond, Tallinn
Sildid: 1924, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (13.07.2015)

Hiiumaa tüdruk Alide Gustavi tütar Kastanje sündis 06.02.1898 . aastal Vormsi-Suuremõisas. Nagu paljudki Hiiumaa tüdrukud oli ta mandrile teenijaks tulnud. Kaardi saatmise ajal oli ta Jüri koguduse hingekirjas.

Marko (11.07.2015)

Jah, tõepoolest on olnud selline küla. Vikipeedias kenasti olemas. Allivere asukohaga kusagil Pikevere ja Aavere vahel? Kuulen sellest külast esmakordselt. Väga huvitav.

Ene (10.07.2015)

Ällivere küla on olemas Koeru kihelkonnas.

X
kodulehe, e-poe tegemine