Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 214

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sonda vaksal (0)

Fotograaf: teadmata
Sonda vaksal Ahto kogust. See on vanadpildid.net esimene "reis" Sondasse, kus ta pole 7 tegutsemisaasta jooksul veel käinud. Aga liigume rongiga ja imetleme järjekordset väikest vaksalit, mille osas diletandil tekib vähemalt üks küsimus.

Nimelt kirjutab Vikipeedia, et "Sondas on aegade jooksul asunud kokku neli jaamahoonet. Esimene laiarööpmelise raudtee jaamahoone rajati aastal 1890 ja see asus praegusest 1–1,3 km Narva suunas. Hoone hävis 1930. aastatel. Teine jaamahoone ehitati 1897. aastal ja sellest sai ühine jaamahoone laiarööpmelisele ja kitsarööpmelisele raudteele. Aastatel 1926 ja 1933 ehitati hoonele juurde ruumid puhveti ja postkontori jaoks. Jaamahoone hävis 1941. aasta suvel lennukipommi tabamusest. Kolmas ajutine jaamahoone ehitati Saksa okupatsiooni ajal; see meenutas oma askeetliku välimuse tõttu rohkem puukuuri. Praegune jaamahoone on neljas ja see valmis 1950. aastate alguses."

On päris selge, et pildil ei ole Sonda kolmas ega neljas jaamahoone. Aga kas tegemist on esimese või teisega? Seda võiks vaataja aidata kindlaks teha.
Allikas ja avaldamisõigused: Ahto Tanner, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Viru-Nigula kihelkond, Sonda
Sildid: sonda, vaksal, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine