Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Pärnumaa (Tühista valik)
Pilte: 58

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

R.Karro kauplus Karksi-Nuias (3)

Fotograaf: teadmata
Tegemist peaks olema R.Karro kauplusega Karksi-Nuias (Ants Tagel kinnitus). Kaubavalik on maitsekalt ukse- ja aknaluukidele kirjutatud. Sellest poest võisid foto tegemise ajal saada: toolipõhjasid, ohjanööri, vankrimääret, labidaid, vikateid, tabalukke, kahvleid, nuge, naelu, pappi, liivapaberit, tubakat, paberosse, hülsse, tikke, pipart, vürtse, theed (!), kohvi, kriiti ja liimi. Lisaks veel lugematul hulgal muid asju, mille üles tähendamiseks ei jätku aega ega klaviatuuril tähti. No näiteks: piltpostkaardid, kirjaümbrikud, postpaberid, taskuraamatud, pliiatsid, suled, tint, paber, kooliraamatud, pildiraamid, mänguasjad, albumid jne.

Mulle tundub, et nägin seda fotot hiljaaegu kusagil, võib olla ka internetis aga see on kõik. Ka netist ei leidnud foto kohta lisainfot. Kui keegi oskab mind selle foto osas aidata, olen tänulik ja täiendan kaasteksti.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Pärnumaa, Karksi kihelkond, Karksi-Nuia
Sildid: karksi-nuia, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Margit (10.02.2021)

Margit (10.02.2021)

Maja aadres on-oli Pärnu mnt 3 ehk tsaariajal Riia uulits. Maja lammutati vanaduse tõttu. Praegu on selle koha peal rahvasuus Monopoli plats ehk parkla. Fotol oleval majal olid ka korterid, kus elati. Karro ärist järgmine maja ehk postijaoskonnast, oli peale sõda Nuia Haigla. Peale postkontori ja haigla lammutamist oli selle asemel, enne parkla tegemist, muruplats.

Margit (10.02.2021)

Kokku on olnud Karro pood kolmes erinevas majas. Küti majas ta tegutses ka aga see põles 1928 a. maani maha. Küti maja asus täpselt fotol oleva maja kõrval, kuhu peale põlengut ehitas Lõmps oma ärihoone - praegune Monopol. Minu kätte juhtunud fotode põhjal on Karro pood olnud ka 1930 või 1931 a kuni 1933 või 1934 a tegutsenud tulevases apteegimajas. Ja antud fotol olevas hoones, kus oli ka postijaoskond. Postkontor oli selles majas, kus Karro tegutses - fotol - ka veneajal. Hiljem ehitati sellele majale teine tuulekoda juurde. Täpselt sinna, kus Karro silt. Aastarvud paljudel fotodel puuduvad aga kui näpuga järge vedada ja jälgida hoolega alevipilti ja riietust ja sõidukeid siis peaks nii olema. Üleüldse on kuidagi vähe infot Nuiast. Mõne maja kohta polegi.

X
kodulehe, e-poe tegemine