Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Läänemaa (Tühista valik)
Pilte: 41

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Peru koolimaja 1936 (0)

Fotograaf: teadmata
Peru koolimaja 1936. aasta fotol, mis on pisut enam levinud kui üks varasem avaldatud vaade vanadpildid.net keskkonnas. Ääremärkusena olgu öeldud, et viidatud foto tuli Google otsingus märksõnade "Peru koolimaja" peale välja ühena esimeste hulgas. Poleks Google viidanud, ei oleks foto olemasolu siin mulle meeldegi tulnud.

Väidetavalt "tühjenes kunagine Vigala Põhjasõja ja katku tagajärjel tunduvalt, mistõttu Üxküllidel, kel oli mõisaid üle Eesti ja Liivimaa, tuli tuua neist Vigalasse uusi talupoegi. Nii toodi Mõnistest ka Perro (Pääro, Peru) Jüri, kes ise ja kelle arvukad järeltulijad osutusid väga andekateks ja ettevõtlikeks, ... Talu hakati ammu enne seda kutsuma uue peremehe nime järgi ning kui Peru talu lähedale ehitati koolimaja, nimetati sedagi kohe peru kooliks. Kuigi kool põles mitu korda, vahetas asukohti, jäi ta ikka Peru kooliks kuni viimase põlemiseni 1969. a." (Allikas: Perekonnanimede seos talu- ja kohanimedega Vigalas)

Pärastsõjajärgne Peru koolipere võlgneb pisut tänu Järvamaalt, Amblast pärit Johannes Kasekamp'ile, kas asus 1966. aastal tööle Peru kooli kehalise kasvatuse õpetajana. Peru kooli staadion, selle ehitamine ja avamine 13. septembril 1970. sai vabariigi parima koolinoorte spordirajatise nimetuse. (Allikas: eestielu.ee)
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Läänemaa, Vigala kihelkond, Vanamõisa
Sildid: vanamõisa, peru, vigala, 1936, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine