Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Saaremaa (Tühista valik)
Pilte: 15

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Metsamehed (3)

Fotograaf: teadmata
Taaskord põnev ja tore leid. Silm jäi peatuma vasakpoolsel mehel, kes oma "rakmete" ja hoiakuga jätab väga proffessionaalse mulje. Foto tegemise hetkel on ta oma tööriista hiigelpuu tüvesse löönud ja topib piipu. Parempoolne noormees erialaselt väga välja ei näe. Kummaliselt mõjub lill tema pintsakurevääril.

Huviliste jaoks on tagakülg ka. Näed seda klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Seal on mitmed nimed-sõnad väga segases Eesti keeles ning foto tegemise aeg - 25. juuni 1930. Tekst võiks välja näha nii: "saatsin teile oma töö pildi Rõõsiga (?), publikutega, mälestuseks". Saaja võiks olla Liisa Sannik ja saatjaks Aleksander Johannes Sannik, kes olid abielus. Onomastika järgi said perekonnanimeks Sannik Saaremaal Valjala ja Püha kihelkonnas elanud pered, mis võimaldab foto ühe otsa paigutada Saaremaale. Raske on muidugi öelda, kus mehed parasjagu tööd teevad.

Desifreerimise ja muu abi eest vanadpildid.net FB keskkonnas tänan: Hiljar, Eve ja Ly.

Muuseas, seda pakutud Urre küla polegi nii lihtne leida. On see tänapäeva haldusjaotuses üldse olemas? Ainult hea õnne peale leidsin lingi, kus oli see koht nimetatud.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Saaremaa, Valjala kihelkond, Urre
Sildid: 1932, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (30.01.2017)

Tänan Pille ja Eda!

Pille Mäerand (30.01.2017)

Loen pildi tagant välja järgmist: Urrel - see võiks tähendada Ure külas - Saaremaal, end Kogula vald, hiljem Valjala. "Sannik" on Saaremaal esinev perekonnanimi. Peale saatja J. Sanniku nime on üks sõna, mida võiks tähtede järgi välja lugeda - Saonsin või Jaonsin. Äkki on Saare murdes mingi saatmist või jagamist näitava tähendusega sõna. Aga edasi on kõik selge:"Teille oma töö pilldi Kõõige puubllikutege Määllestuseks. (Teile oma töö pildi kõige publikuga mälestuseks) ja keskel: Waateks - võiks olla täpsustus, et pilt on mõeldud vaatamiseks.

Eda liiväär (30.01.2017)

Saatja on ilmselt keegi J. Sannik ja adressaat Liisi Sannik. Tekst on ilmselt düsgraafiku oma, umbakudu vist " Saatsin teile oma päevapildi kõige publikuga (?) mälestuseks vaateks. Vaatasin huvipärast Geni-sse. Seal on keegi Liisi Sannik, tema abikaasa on Aleksander Johannes Sannik, sündinud 1890, saarlane.. Mehel on ka õde Liisa Sannik. Äkki on siin seos. Saatrlased käisid ju mandril tööl, vbl saatsid oma perele kirju. Kas mees pildil võib olla 40-aastane? Head uurimist!

X
kodulehe, e-poe tegemine