Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Pärnumaa (Tühista valik)
Pilte: 58

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Süvendaja Kappa (1)

Fotograaf: E.Kurm
Fotol on süvendaja Kappa, mida on pildistanud Halliste-Kulla fotograaf E.Kurm. Ega ma täpselt ei tea aga Halliste (kihelkond) ja Kulla (küla) paiknesid koos omaaegsel Pärnumaal. Sealsamas voolab kaardilt väga nurgelise olekuga Pornuse oja. Äkki seda süvendataksegi?

Koerukatele on paremini tuttav süvendaja Beta, mis töötas pikalt Põltsamaa jõel. Kokku tellis Veeteede Valitsus 5 ujuvekskavaatorit. "Neist esimest koppekskavaatorit hakati ehitama 1925a. lõpul ning see sai valmis järgmise aasta suvel. Ekskavaatorile anti nimeks ”Alfa” ning see hakkas 24. augustil 1926a. süvendama Kasari jõge pool kilomeetrit allpool silda. ... Teine samatüübiline, samas tehases valmistatud ekskavaator sai nimeks ”Beta”. Kasari jõele tööle saabus see 1926a. sügisel. Hiljem ehitati veel kaks samalaadset ujuvekskavaatorit- ”Kappa” ja ”Lambda” ning Narva jõe süvendamiseks 1930.a. ujuvekskavaator ”Hiiglane”, millise kopa maht oli 2m/3." (Allikas: automoto.ee)
Allikas ja avaldamisõigused: Kaur Salus, jagada viitega allikale
Asukoht: Pärnumaa, Halliste kihelkond, Kulla
Sildid: halliste, kulla, kappa, süvendaja, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Andres (09.12.2015)

Täitsa vabalt võib olla 1930-tel aastatel läbiviidud Halliste jõe süvendamise ja sirgeksajamisega. Seda toimetati Kariste järvedest veidi Pärnu pool ja kohalik rahvas olla saanud hoolega heinamaasid juurde. Ei ole sellest ajast pilte näinud ja kohalik rahvas teab mälestuste põhjal rääkida, et palju rahvast olla sinnakanti nendele töödele tulnud Saaremaalt.

X
kodulehe, e-poe tegemine