Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3639

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Põlendiku talu Vaol (7)

Fotograaf: H.Öömann
Põlendiku talu Vaol. Millal tehtud - ei oska öelda. Abi teretulnud! Inimesed fotol alustades paremalt: Põlendiku talu peremees Kaarel ja perenaine Marta Lumiste. Edasi Paul Aava ja peretütar Leida.

Sellel fotol siin on kujutatud Põlendiku talu peretütart Leida Lumistet.

Leili Grauberg fotoalbum.
Allikas ja avaldamisõigused: Leili Grauberg, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vao
Sildid: vao, põlendiku talu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi.Saarik (26.11.2011)

Infot endiste ja praeguste maaüksuste kohta saab avalikust teabest Maa-Ameti kodulehelt. Avasin „kaardikihtide valik ja legend“ alt ajaloolise katastrikaardi 1930-1944a. Maaüksuste nimekirja Väinjärve valla Vao mõisa kohta sain samuti kasutada, seal on omanikud ja pindalad. Nimekirjad on Tallinnas arhiivis olemas. Nende järgi Põlendiku A15 (asundustalu) asub Aruküla-Kalitsa teelt veidi metsa sisse. Kuulus Jaak Suurojale. Inimeste mälestuste järgi oli elumaja kivist, kuid hävis tules. Praegu on sinna ehitatud uus maja ning elab A.Adelbert. Tiigi talu A10 kuulus Karl Litokasele (Kaarel Lumiste). Kaarlil ja Martal oli 3 last - Avo, Hugo, Leida. Talu asub Vao-Sternovi tee ääres. Saueaugu A18 kuulus Õunbaum (Aava) Adole, kellel oli 3 poega. Asub Vao-Koeru maantee ääres põhja suunas. Poeg Paul abiellus Leida Lumistega. Leidast on siin veel üleval foto vabadussamba juures. Kõikide tagastatud talude kohta leiab katastrikaardilt nime (lähiaadress) ja katastritunnuse. Andmeid leiab ka raamatust „Mälestuskilde Vao külast“. Fotol on Leida ja Paul ning Maria Grauberg. Vanem mees on praegu tuvastamata, võib-olla on Maria abikaasa. Foto tegemise koht on Saueaugu talu. Käisin suvel kohapeal vaatamas, kõrvalhoone katuse ja elumaja järgi on koht õige. Pildi allkiri peab olema „Saueaugu talu Vao külas“.

Tanel Lumiste,Tiigi talu (18.11.2011)

Karel Lumiste ja Martha Lumiste olid Tiigi talu peremees-perenaine, pildil ei ole nemad. Vanem naine pildil on Leida Lumiste tädi, Martha õde, Maria Grauberg(hilisem Erde).

Tanel Lumiste (28.10.2011)

Kaarel Lumistele kuulus Tiigi talu Vao külas..pildid on kindlasti Leida ja Paul.. aga vanemates inimestes kahtlen,ehk on need Pauli vanemad`?

Hongmees (13.06.2010)

Uuno Aani sõnul on talu nimetatud 1938. aasta katastris nimega Tiigi. Kumb neist oli talu ametlik ja kumb rahvasuus levinud nimi?

Dan Aava (16.11.2009)

Paremal on minu vanavanaema Leida ja tema kõrval vanavanaisa Paul.

Hongmees (07.11.2009)

Tänan! Eve kommentaar on ilmselt tõele kõige lähemal kui mitte tõde ise.

Eve (07.11.2009)

Vanemad ja targemad arvavad, et alates vasakult on pildil Põlendiku talu peremees Kaarel ja perenaine Marta Lumiste. Edasi Paul Aava ja peretütar Leida.

X
kodulehe, e-poe tegemine