Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Veski Koeru juures (5)

Fotograaf: teadmata
Ostsin selle pildi osta.ee oksjonikeskkonast. Müüja ei osanud öelda muud kui seda, et pilt on pärit inimestelt, kes olevat kunagi siinakandis elanud ja teadsid, et tegemist on Koeru läheduses asetsenud veskiga.

Tegemist on postkaardiga - "CARTE POSTALE". Kas omal ajal oli tõepoolest kombeks teha postkaarte suvalistest veskitest? Või siis sai pildi ilmutada eeltrükitud tagaküljega paberile?

Vahepeal sattusin hoogu ja võrdlesin seda fotot teiste vanadpildid.net keskkonnas olevate veskifotodega. Selgus, et pildil olev veski sarnaneb oma kuju ja detailide (akna ja uste paigutus) 1:1 poolest Abaja veskiga. Märkus lisatud 26.09.2012.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Abaja
Sildid: veski, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Hongmees (24.10.2009)

Panin üles foto link rel="nofollow">Koeru veskist.

Tõnis (24.10.2009)

Koeru veski asus nüüdse vallamaja ja esimese kahekordse elumaja vahel, oli kivist ja tõmmati sõjaväe transportööriga maha. Koht aimatav.

Hongmees (23.10.2009)

Kas tegemist võib olla Liusvere veskiga? Vaadake ja võrrelge näiteks selle fotoga link rel="nofollow">SIIN! Väljanägemine on väga sarnane aga ülalolevat pilti ei saa teise fotoga siduda, sest puudvad igasugused abistavad detailid (näiteks elumaja).

MaarjaS (19.10.2009)

Fotopaberi tagaküljel oli see "Carte Postale" ja aadressijoonedki juba ees, ka portreefotode jaoks kasutati. Veski pilti plaanin oma vanaisale näidata, sedatüüpi veski oli ka Abajal.

AiliAnna (08.10.2009)

Mingi periood oli moes teha postkaarte fotoateljeedes no kohalike vaadetega. Pildistati sildasid, kirikuid ja muid vaatamisv22rsusi.

X
kodulehe, e-poe tegemine