Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3623

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kuie mõis (1)

Fotograaf: A.Käbi
Omal ajal andis fotograaf Aleksander Käbi (Käbbi) välja seeria postkaarte, mis olid kokku pandud mitmest vaatest. Kunagi nägin üht sellist, Varangu teemalist, müügil osta.ee oksjonikeskkonnas, hiljuti aga sattus minu kätte samast seeriast neli erinevat. Need annavad hea ülevaate nii fotograafi tegutsemispiirkonnast kui tehtud töödest.

Esimene nimetatud sarjast, mida vanadpildid.net vahendab, on teie ees - Kuie mõis. Portaal mois.ee kirjutab Kuie mõisa kohta järgmist:

"Kuie mõis (saksa k Kui ) rajati 18. sajandi algul Roosna mõisast eraldamise teel. Mõisa viimane omanik enne 1919. aasta võõrandamist oli Ernst von Stackelberg.

Mõisa peahoone on pikk ühekorruseline murdkelpkatusega krohvitud puitehitis. Hoone on algkujul, vanabalti planeeringus hoonena, ehitatud arvatavasti 18. sajandil, kuid on tugevalt ümber ehitatud historitsismiajal, 19. sajandi keskpaigas või teisel poolel. 1930-60ndatel aastatel on hoonet kooli vajadusi arvestades palju muudetud."
Allikas ja avaldamisõigused: YW erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Kuie
Sildid: kuie, käbiportfolio, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

yw (23.12.2016)

Tegemist ülal oleva Kuie mõisa hoonega, mis on võetud tagant poolt aia poolt enne mõisa ümber ehitamist. Vasak poolne pilt allee on Kuie mõisa juurest viiv tee viina vabriku juurde. Kasvav mänd Kuie karsti alal oli kellelgi vaja maha võtta vabariigi algaastail.

X
kodulehe, e-poe tegemine