Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sama koht aga aastaid varem ... (3)

Fotograaf: teadmata
Kui seda fotot esmakordselt nägin, oli see kirjeldatud "tundmatu asulana". Tänasin mõttes traditsioone, fotograafia põhialuseid ja fotograafide ilumeelt, mis on pannud neid samu sündmusi läbi aegade pildistama samast kohast.

Tegemist on Rakke asulaga endises Koeru kihelkonnas ning jäädvustatud on tõenäoliselt kohalike pritsimeeste paraad. Kui võrrelda selle fotograaf Keiweri fotoga siin, on erinevus vaid meeste vormis ja paiknemises. Kõik muu on sama. Mis aastaga võib olla tegu? Kahekümnendad?

Oleksin tänulik kui mõni Rakke inimene täpsustab foto tegemise koha. Olen seda Kauriga kindlasti arutanud aga meeles ei ole.

NB! Lingid on teksti sees ja ei ole näha neile, kes vaatavad fotot ja loevad teksti Facebook vahendusel.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rakke
Sildid: rakke, tuletõrje, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (15.02.2016)

Foto on tehtud möned aastad ennem 1927,aasta 8.septembri suurt tulekahjut, mil pölesid maha vasakul asunud ühisuspoe hooned, möned elumajad ja käesolev postimaja koos suure posthobuste talliga.Ajalehe Vaba Maa artikli järgi sai potimaja süttimine välisukse kohal oleva varikatuse pilpakatusest, sest see olnud vana ja risu, mis tule vötnud külge üle tee asunud pölevatest hoonete sädemetest. Hoonel pölesid ära katus, vahelagi ja välisseinte ülaosa. Hoone taastati hljem pöhiliselt vanadele seintele ja umbes 7-8 meertit lühemana.Praegu asub hoones Rakke raamatukogu.Kuni postimaja hävimiseni veeti rongiga Rakke saabunud post laiali Koeru, Simuna, Vägevale, Väike-Maarjasse posthobustega, saatjateks postipoisid. Nüüd hakati posti laialivedama nimetatud asulatevahelistel liinidel liikuvate liinibussidega.Fotol olevad mundrites mehed peaksid olema postipoisid, kes kandsid ühtlast mundrit. On olemas üks samaaegne foto, kus peal kolm meest samasuguste mundritega ja allkiri -Rakke postipoisid

Marko (14.02.2016)

Tänan Kaur! Püüdsin Google Maps Street View abil koha leida. link sellele lausele, et näha kohta. Kui hoone on õige ja pildistaja kohta samuti, on hoone vahepeal tugevalt ümber ehitatud!? Muidugi, arvestada tuleb sellegagi, et rakendus venitab hoone laiemaks kui see tegelikult on.

Kaur (14.02.2016)

Praegu asub selles majas raamatukogu ( majas on sündinud Hedrik Riikoja ja Marta Sillaots) Teine hoone oli hobuse tall (Selle koha peal on raamatukogu puukuur) Maja seinalt paistab suure paju vari, teisel pildil on nähtaval ka paju ise. Paju hävines mõned aastad tagasi tulekahju läbi. Kahjuks olid siis pritsimehed läinud. Varju langemise järgi võiks kindlaks määrata pildistamise kella aja. Pildistatud seljaga raudtee ülesõidu poole

X
kodulehe, e-poe tegemine