Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 228

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Wergi ühiskauplus (4)

Fotograaf: teadmata
Selline foto müüdi hiljuti osta.ee keskkonnas rohkem kui 20 euro eest. Osalesin ka, osaliselt hea alghinna tõttu ja ootuses foto mõistliku hinnaga endale saada, peamiselt aga seetõttu, et Pihlaspea, Vergi ja Altja külastus on meie igasuvine traditsioon. Loe lisaks Nahkanuia ajaveebist.

Foto oli valesti kirjeldatud, halvasti loetava "Wergi" asemel oli kohaks märgitud "Hergi". Sellised apsakad on teinekord teadjale kasulikud, sest võimaldavad saada hea asja soodsa hinnaga. Samas on sõel osta.ee-s nii tihe, et ka sellised fotod leitakse asjahuviliste poolt kiirelt üles. Nagu ka seekord.

Fotot müüs osta.ee kasutaja vahtmeister.
Asukoht: Virumaa, Haljala kihelkond, Vergi
Sildid: vergi, kauplus, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marek Kadak (15.08.2021)

Jorika kaubatarwitajate ühisuse Erakorraline Peakoosolek. 29 juulil 1912 aastal J. Uutmanni ruumides. Koos oli 33 liiget. Selt valis Anton Kuutmanni koosoleku juhatajaks ja G. Weinmanni protokolli kirjutajaks. Mõisale maksetava poe rendi üle arupidamine. 1912 aastal maksis Jorika k.t. Selts Karula mõisa 100 rbl. Renti ja sellega lõppes endise kontrahi aeg mõisa ja seltsi vahel, sellepärast läksiwad Eestseisuse liikmed A. Kuutmann ja G. Weinmann juulil Karula herra v. Notbergiga uut kaupa tegema. Nad palusivad rendi alandust, herra selle vastu lubas rendi suurendada ehk kui selts nii vaene on, et ei jõua temale nõutetwad renti maksta, viigu tema maa pealt oma maja ära. See arutus sai seltsile ette pandud. Selts pidas seda renti kalliks, sellepärast sai healetusele kinniste sedelite läbi pandud. Kas pood paigale jätta ja herrale nõuetuwad renti maksta, või Wergi külast ostu peremehe krundist tükk maad rentida ja pood renditud maa peale viia? Poe ära wiimise poolt oli 25 healt, aga wastu oli 5 healt. Sell põhjusel kauples selts Wergi Uustalu kohaomanikku M.Trubergi käest 300 ruut sülda maad rendile ja tegi otsuseks poe ruumid renditud maa peale ehitada. Kaubaleping Jorika k.t. Seltsi ja Uustalu k.o. M.Trubergi wahel. Jorika k.t. ühisuse Erakorraline Peakoosolek 27 juulil 1912 a. Kauples Wergi Uustalu kohaomanikku M.Trubergi krundist karjamaa otsast, wastu suurt teed 300 ruut sülda maad 48 aasta peale rendile s.o. Kunni 1960 aasta lõpuni. Selts maksab M. Trubergile selle maa tükki eest iga aasta 20 rubla renti. Koha omanikku wahetamine ei muuda kaupa. Kui selts peaks üks kõik mis põhjusel oma tegemist lõpetama enne 1960 aasta lõpu, siis jääb renditaw maa tükk kohaomanikkule ilma tasuta tagasi. Selts kannab kinnitusekulud.

Nimrat Kütt (05.03.2018)

Selliselt on kirjapildis ennegi "W" kirjutatud. Kas foto taga ka midagi kirjas on? See on üks vanemaid fotosid kaupludest.

Ants Tagel (30.01.2016)

Tegemist on Vergi tü kauplusega, milles tegutses ka VERGI postiagentuur.

Marko (15.01.2015)

Vaatasin seda fotot lähemalt ja mulle tundub, et tegemist on kauplusega, mida ka ma ise olen korduvalt külastanud. Võsu poolt tulles jääb see paremat kätt tee äärde ja on praegu suletud. Märkisin oletatava asukoha ka fotole (vaata üleval paremas nurgas ikooni).

X
kodulehe, e-poe tegemine