Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Väinjärve vaade (0)

Fotograaf: A.Kukemilk
Väinjärve ilu on osatud hinnata ja pildile püüda alates möödunud sajandi algusest, kui fotokunst Koerus jalga kinnitas. Lisatud foto on küll pisut hilisem, 1930. aasta septembrist, kuid reedab kirjeldatud ajendeid ning pildistaja ilumeelt. Tegemist on muuseas mõnda aega Koerus fotograafina tegutsenud August Kukemilk tööga.

Foto tagakülg on sama huvitav kui esikülg. Ehk isegi enam. Tegemist on fotograaf Kukemilk enda käega kirjutatud pöördumisega tellija poole. Avastasin selle enda häbiks pooljuhuslikult, kuid pärast foto omandamist ja vahetult pärast pikema postituse avaldamist fotograafist. Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

"Lp. herra
Annan teada, et minul ei olnud võimalus ennem valmistada, sest sooviti ju pruune pilte. Kuid kahjuks pean teiseti tegema, sest meie töö materjalile tõsteti tolli ja on ümber hindamine mille tõttu minule ei saadetud materjali kohale ja ei tea millal saan. Teistek tegin mustad kuid preilid kirjutajad jätan oma voliga muist tegemata.
Ja ootan kuni saadetis kohale jõuab. Palun andestada, sest ma ei ole ise süüdi. Teised pildid tulid ka hästi välja, mille varsti järele saadan.
A.Kukemilk"

Varasemalt olen leidnud ja avaldanud Martin Öömanni poolt kirjutatud tekstiga foto ning Aleksander Tepper-Salumets kirja oma vennale.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Väinjärv
Sildid: väinjärv, 1930, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine