Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Väike-Maarja üldvaade (4)

Fotograaf: J.Laurus
Vaade Väike-Maarja asulale esimese vabariigi ajal. Kas ma saan õigesti aru, et fotol on tänane Pika tänava ja Simuna maantee ristmik?

Tagakülg meeldis mulle isegi enam. Fotograaf Laurus kasutab huvitavat fotopaberit, millesarnast pole varem kohanudki. Päis on itaaliakeelne!? Kaardiga teavitab saatja oma koduseid, et "läheb Rakvere komisjoni ette". Kaart on kirjutatud 1930. aastal Loksal, kannab Põdrangu postitemplit ning on saadetud Aavere asundusse. Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: YW erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Väike-Maarja kihelkond, Väike-Maarja
Sildid: väike-maarja, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (22.02.2017)

Valdo Praust kommentaar Facebook vahendusel:

"Vasakpoolne maja on küll alles ja Georgi söögitoana kasutusel, aga ta ei asu enam algses kohas. 16 aastat tagasi tõsteti see maja tervikuna umbes 15 meetrit maanteenurgast tahapoole. Minu andmetel on tegu Eestis ainulaadse juhtumiga, kus nii suur maja tõstetakse tervikuna kraanadega teise kohta.
Paremal näha olev hoone on ajalooline Kaarma mõisale kuuluv maanteekõrts. See lammutati 1930. aasta paiku ja asemele ehitati taandega poe- ja ärimaja, kõrtsi kohal on praegu parkimisplats. Kõrtsi läänepoolse talliosa müürid peaksid aga senini alles olema iseseisva, ümberehitatud hoonena."

link Õhtulehe artiklile, kus maja tõstmisest juttu tehakse.

kaur (20.02.2017)

Vasakule saab Rakveresse paremale jääb Rakke. Kaugusesse minev tee suundub Avispeale ja edasi Simunasse. Tegemist on praeguse keskväljakuga. ´Fotol oleva kirja kohapeal asub praegune vallamaja. Vasakul serval Grossipood(endine koperatiivi kauplus) Kõrtsi asemel on praegu ärimaja kus asub lillepood, pangaautomaat,toidukauplus jne.

Marko (20.02.2017)

Ega ma ikka päris täpselt ei jaga kuidas see foto tehtud on. Vasakul on Georgi söögituba - kas siis tee mis suundub kaugusesse, läheb Rakke poole?

kaur (19.02.2017)

Foto võib olla tehtud kiriku tornist. Vasakul olev hoone on praegune Georgi Söögituba, mis on kraanadega mõned meetrid Rakvere poole tostetud. Vasakul Kaarma kõrts.

X
kodulehe, e-poe tegemine