Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vabaduse juubelipäev Rakkes (0)

Fotograaf: teadmata
"Nägematu rahvahulk Rakes.
Piduõhtu sissetulek ulatub kuni 500 kr.

Selle tähtsa päeva Eesti Vabariigi X-da iseseisvuse aastapäeva - pühitsemine algas Rakes öösel 12, organisatsioonide rongkäiguga. Marsiti W.T. orkestri saatel ja tõrvikute valguses.

Päevane pidutsemine algas aktusega koolimajas, kus ka Riigikogu ja haridusministri läkitused ette kanti, aktust saatis kooli koor. Selle järele kogusid kõik organisatsioonide liikmed kokku Haridusseltsi hoone ette, et seada üles paraadiks.

Pidurong algas liikuma järgmises järjekorras ees kaitseliidu kompanii tuletõrje puhkpillide orkester, Tuletõrje Ühing, tuletõrje lendsalk "Valged Neegrid", Liigvalla vallavolikogu ja põllumehed, Haridusselts ja selle laulukoor, algkool ja kaitseliidu kompanii ratsaeskadron.

"Rong" liikus läbi lippudega ehitatud aleviku kuni jaamaesiseni, kus paraadi vastu võttis Koeru malevkonna päälik. Hiljemini liitus ta tuldud teed Haridusseltsi maja ette, kust aktusele Haridusseltsi saali mindi. Aktusel kõnelesid kõikide organisatsioonide esindajad. Ka loeti ette Riigikogu läkitus Eesti rahvale. Aktuse ajal mängis tuletõrje-seltsi puhkpillide orkester. Aktuse ajal oli saal ja eesruum rahvast puupüsti täis, et mõned isegi olid sunnitud välja jääma. Sarnast rahvahulka ei ole enne Rake näinud.

Õhtul kanti ette kohalike Haridusseltsi näitlejaskonna poolt:"Toomapäev ehk Villu võtlused", ajalooline draama 5 vaatuses Ed. Bornhöhe jutu järele. Saal oli rahvast täis niivõrd, et piletid kõik ära müüdi, näidend sai erilise menu osaliseks. Meeleolu üldiselt hää, üldine sissetulek tõusis umbes kuni 500 kroonini."

Artikkel ajalehest Järvamaa nr.23 | 28. veebruar 1928 | lk 1. On huvitav, et Järva-Teataja Rakkes toimunud pidusündmusi ei kajasta. Seal on küll Koeru ja Eimanni.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rakke
Sildid: rakke, 1928, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine