Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Harjumaa (Tühista valik)
Pilte: 191

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tõukekelguga Tallinnas (3)

Fotograaf: teadmata
Kui mulle õigesti meelde jäi, on lisatud foto tehtud kusagil Tallinnas. Esiplaanil olev hoone, kus elasid ka pildil olijad, pidi lausa alles olema.

Kas keegi tunneb koha ära ja paneb kaardil paika?

***
Täiendatud 01.05.2018:

Tarmo Kolk kommentaar Facebook vahendusel: Kopli liinid. Taamal TTÜ Eesti Mereakadeemia.

Pavel Thalberg kommentaar Facebook vahendusel: Kopli liinide meeste ühiselamu enne I ilmasõda. Kuulu järgi Baltikumi kõige pikem palkmaja. Ehitatud BLRT töölistele kasarmuks. Mahutas umbes 500 meest.

Türbel Johnson kommentaar Facebook vahendusel: Varsti läheb seegi hoone ajaloo prügikasti nagu kogu sealne kaunis looduslik ümbrus. Kopli liinid müüdi möödunud aastal arendajatele maha. Eks sinnagi kerkib peagi Uus-Lasnamägi nagu juba reisisadama ümbrusse on osaliselt kerkinud. Möödunud aasta suvel toimus samas majas ka tulistamine milles sai kaks turvameest vigastada.
Allikas ja avaldamisõigused: H.Kerem, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond, Tallinn
Sildid: tallinn, kopli, mereakadeemia, tõukekelk, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ljudmila (21.10.2018)

ja enne merd oli veel 1 maja,kus oli kool,enne kinni panemist 41 numbriga ja kooli akendest oli Naissaar näha. Maja 11 veel alles,konserveeritud,kuid Sepa tänaval uus ehitus juba käib.

Ljudmila (21.10.2018)

Kopli.Kopli,5 liin,maja 11,üleval praegune Mereakadeemia +ülikool

Anneli Rõigas (29.04.2018)

Mina elasin lapsepõlves selles majas, toona oli aadress Kopli liin 5, kohe teisel pool seda maja on rand, mille poole olid ka meie aknad ja imeline vaade merele, kust paistis ka toona eestlastele suletud Naissaar, kus nõukogude sõjavägi hoidis tuhandeid meremiine ja kuhu ma alles aastaid pärast iseseisvuse taastamist ka lõpuks jõudsin. Elu Koplis on meelde jäänud kui imearmas kooslus mereäärsest oma kogukonnaga superkaunis paigas külast, kust Tallinna vanalinna jõudis veerandtunnise trammisõiduga ehk siis elasime südalinnas merekülas. Kirjutasin elust Koplis 60ndatel ja 70ndatel pikalt ka oma raamatus "Eesti Jõulud Kremlis. Sulepeaga idarindel". Helistage mulle, kui on huvi raamatu vastu, 5511910.

X
kodulehe, e-poe tegemine