Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3603

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Leivavedu (2)

Fotograaf: teadmata
Järjekordne pärl vanadpildid.net virtuaalses pildialbumis! Vahuküla Uustalu perenaine Hilda Strunt (abielus Schüts, eestindatud Sinioja) vedamas Vahuküla poodi leiba. Foto on tehtud 1957 aasta suvel.

Nagu näha on selleks otstarbeks valmistatud eraldi vanker, mis leibu teetolmu eest kaitseb. Ilmselt toodi leiba Väinjärve teel asuvast leivatehasest ning sihtkohaks Vahuküla pood, mis Asta mälestuste kohaselt võis tollal asuda Pihumäel omaaegses koolimajas.

Hilda kaaslaseks peaks olema samuti Vahuküla inimene, Sitsika talu peretütar Edvig Suurjärv. Mulle näib see väike inimene pigem poisslapsena.

Asta Vanatalu fotoalbum.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, leivavedu, hobuveok, 1957, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

vello meeder (12.08.2010)

See poiss seal oma vanaema kõrval olen mina Vello Meeder. Leiva tõime tõesti Väinjärve leivamajast. Hobuseks oli meil üks vana setukas, kellel oli üllas nimi Nero. Ja kauba viisime Vahukülas mäe peal olevasse vanasse koolimajja, kus siis viiekümnendate keskpaiku asus küla kauplus.

Anne Adramus (31.01.2010)

See laps ei saa olla Hedvig Suurjärv. Suurjärved küüditati 1949.aastal koos minu emaga Siberisse. Suurjärved ei olnud selleks aastaks veel arvatavasti kodus tagasi. Hedvig oli ka tunduvalt vanem kui see laps siin pildil. Arvatavasti on see ikkagi poisslaps. Mul on kodus Hedvigi pilt koos Ilsega Pihumäel enne küüditamist. Tule meile ma näitan!

X
kodulehe, e-poe tegemine