Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kapu koor (2)

Fotograaf: teadmata
Tegemist on "Kapu rahvaraamatu kogu seltsi laulukooriga 1928. a. suvel". Nii on kaunis ilukirjas jäädvustatud foto tagaküljele. Kindlasti olen varem fotodel kohanud naisterahvast esireas (vasakult teine) ja tuttav tundub ka parempoolne noormees ees põrandal. Kui oskate fotol olijate näod ja nimed kokku panna, tehke seda kindlasti all kommentaarikastis.

***
Täiendatud 03.06.2018.
Sama foto Helle albumis väidab, et koori on pildistatud 1929. aasta Väike-Maarja laulupeol. Lisatud on ka fotol olijate nimed:

J.Treimann, O.Grauberg, W.Steinberg, R.Tombah, G.Steinberg, A.Wirks, M.Wirks, E.Wisnapuu, S.Mathisen, A(leksander) Kuuskmann (koori juht keskel), L.Puust, L.Mägi, L.Neibaum, M.Palts, E.Wisnapuu, J.Mägi.

Täiendatud 12.06.2018
Artikkel Järva Teataja nr. 13, 29 jaanuar 1936 vahendusel.

"Raamatukogu juubel Kapus.

10. aastapäewa aktus waimuliku talitusega ja paljude terwitustega.

Kapu Rahwaraamatukogu seltsi 16-aastase tegewuse juubelipidustused pühapäewal, 26. skp. möödusid tõsises südamlikkuses ja üksmeeles arwukalt kokkutulnud lähiümbruse maarahwa osawõtul. Peo kawa algas aktusega, waimuliku awaköne pidas kand. M. Saar Koeru kogudusest. Seejärele esines kõnega raamatu rändnäituse juhataja härra A. Päts, käsitades raamatu waliku küsimusi. Suurt huwi pakkus seltsi esimehe härra Joh. Saariku ettekanne raamatuloenduse tulemustst Kapu wallas. Kõneleja oli teema ettewalmistawa statistilise materjali läbitöötamisele pühendanud suurt hoolt ning materjali alusel koostanud seinadiagrammid, mis olid pandud wälja näituse ruumi ning mille alusel selgus, et Kapu walla elanikkond raamatule ei suhtu üldiselt sugugi külmalt. Nii leidub wallas rida maa-oludes wõrdlemisi rikkalikke eraraamatukogusid, kuna talusid, kus raamatuid üldse ei ole, on tähtsusetult wäikene arw. Lõppeks esitas ülewaate seltsi kümne-aastasesi tegewusest seltsi kirjatoimetaja härra A. Kuuskmann. Terwituste osas wõtsid sõna kohaliku wallaomawalitsuse ning organisatsioonide esindajad. Kohaliku spordiseltsi „Järwala" nimel terwituste tooja märkis, et nende seltsi poolt on määratud raamatukogu heaks wäike toetussumma uute raamatute krediidile, mida koosolijad kwiteerisid elawa kiiduawaldusega. Lõppeks otsustati üksmeelselt saata kõigi koosolijate nimel meie riigijuhtidele õnnesoow nende vastutusrikkal tööl, mille järele lauldi riigihümni. Aktusele järgnenud ühises lõunalauas wõeti elawalt sõna ja tänati südamlikult kohalikke perenaist, kes lõunalaua tegelikuks korraldamiseks olid näinud waewa. Peokawa wiimase palana jälgiti Eduard Wilde „Pisuhända", mille lawaletoomises kohalik asjaarmastajate näitetrupp awaldas suurt meisterlikkust."

Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Kapu
Sildid: kapu, koor, 1928, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Riina (21.01.2020)

Tagareas meestest teine on Johannes Osvald Grauberg Varangu külast.

Ene (26.10.2015)

Naisterahvas ( esireas vasakult kolmas )Salme Tombak, (taga reas paremalt kolmas mees) tema abikaasa Rudolf Tombak Ramma külast. Keskel rosetiga mees peaks olema Varangu kooliõpetaja.

X
kodulehe, e-poe tegemine