Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Radivere piimavedu Kalitsas (0)

Fotograaf: A.Kukemilk
Värskelt saadud foto Koeru isetegevuslastest. Esitletakse järjekordset näitemängu kuid kostüümide järgi küll seda ära arvata ei oska.

Tegemist on taaskord August Kukemilk jäädvustusega, milliseid on kohalikku teatrielu kajastavatest fotodest käesolevaga kokku siin keskkonnas kolm tükki.

Olge lahked kommenteerima ja täiendama.

***
Täiendatud 22.01.2019 tagaküljega, mis annab teada, et tegemist on 1928. aasta suvel Kalitsas ettekantud Jaan Metua naljamänguga "Radivere piimavedu". Millest näidend räägib, saab teada Nõmme Lehest (nr. 11, 18 märts 1939):

"Näidendi tegevus keerleb Radivere küla piimaveo ümber, mille ühisveo korraldamist algatab Kalda noorperemees Hugo, kes linnast on tagasi tulnud. Raskusi seejuures tekitavad aga 2 isikut — usuhull Kurni Leena ja joodik Oru Jüri. Nende kaasatuleku korral oleks kõik korras — külas on parajasti 7 talu —aga need 2 leiavad ikka, et neile tahetakse ülekohut teha, mis asja lõhki ajab. Kalda Hugo lööb ka käega, ning läheb linna tagasi, kust ta aga Mihkli peretütre Esteri mõjutusel uuesti tagasi tuleb. See tagasitulek seab ka piimaveo korda ja paneb aluse muudelegi ühisüritustele ning Kalda Hugo ja Mihkli Esteri õnnele, õige rohkesti oli näidendis pihtaandmisi lahkusulistele, kes esinevad usuhulludena."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Kalitsa
Sildid: kalitsa, näidend, 1928, radivere piimavedu, teater, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine