Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Järvamaa (Tühista valik)
Pilte: 2283

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Der Moorsee bei Sali (1)

Fotograaf: W.Hoyningen-Huene
Tegemist on kunstpostkaardiga, mille peamine väärtus minu jaoks seisneb tagaküljes. Nimelt on see kirjutatud 12. veebruaril 1912. aastal Väinjärvel ja pandud posti Rakkes. Adressaat on asunud Peterburis, A.Eisenberg.

Esikülje osas pakun diletantlikult välja, et tegemist on Seli raba laukaga Järvamaal. Tuletasin selle nimekujust "Sali" ja eeldusel, et ühele selle perekonna harudest kuulus Lehtse mõis. Näiteks kirjutab portal mois.ee järgmiset: "Alates 1783. aastast oli mõis von Hoyningen-Huenede aadlisuguvõsa omanduses. Mõisa viimane võõrandamiseelne omanik oli Friedrich von Hoyningen-Huene." Sealt oli Seli rabasse kiviga visata.

Kirja sisu (mida näed ka klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile):

"Suur aitäh karti eest mis kätte sain, meil läheb se elu endist moodi edasi. Iga päew on kanged külmad ilmad. Meri jõudis ka juba paar nädalad Peterburgi. Mina olen praegust ka kodu edasi wist kuni märtsi kuus ehk saab jälle tööle akada siis. Terwitades, A.Kurro (!?) Weinjerwes 12.II-1912"
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Ambla kihelkond
Sildid: seli, raba, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Mart Priks (04.03.2019)

Korra kirjutasin, kuid ilmset saatnud korrektselt ära. Pildi pealkiri vihjab konkreetsele rabajärvele, laukale Salla küla lähedal. Selline laugas on seal ka tänapäeval. vihje Seli rabale ei ole õige. vaata kaarti.

X
kodulehe, e-poe tegemine