Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Järvamaa (Tühista valik)
Pilte: 2287

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ao mõis 1912 (0)

Fotograaf: teadmata
Kui võtta aluseks lisatud fotol olev hoone, foto enda esinemissagedus ning saadavus nn. vanade postkaartide turul, võiks see olla väärt vähemalt sadakond Facebook laiki. Kogemus aga ütleb, et mida ajalooliselt väärtuslikuma fotoga on tegemist, seda vähem inimesed sellega suhestuvad. Vaatame kuidas seekord...

Fotol on Ao mõis Koeru kihelkonna lääneservas. Tegemist on fotoga möödunud sajandi esimese kümnendi lõpust või teise algusest, seda tagaküljel oleva 1912. aasta postitempli järgi. Saadetud on kiri Aolt või Aost 10.07.1912 ning pakun, et seda on tehtud Riia-Tapa postivagunist!? Saajani Amblas jõudis kiri juba järgmisel päeval. Saatjaks on Richard ja saajaks Rudolf. Mida toona üksteisele kirjutati, võid lugeda postkaardi tagaküljelt, mida omakorda näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Kui postitempli järgi on kiri saadetud 10.07, siis kirjale on saatja lisanud kuupäevaks 10.06. Kas tegemist on veaga või seisis kiri vahepeal kirjutaja sahtlis, raske öelda.

Ao mõisa enam ei ole. Pilte mõisast liigub aga vähe. Suurem osa vaateid on korduvalt nähtud. Lisatud foto on pisut omanäolisem, ka vaatenurk on tavapärasest erinev, sest pildistatud on hoone kagunurgast.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ao
Sildid: postist, 1912, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine