Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tüdrukud heinaküünis (1)

Fotograaf: teadmata
Sellist fotot jagas Matti Heikkinen Facebook vahendusel. Nagu ta ise kirjutab:

"Kortti on Koerusta. Lupasin laittaa tänne myös Koerusta kirkkokortin, mutta valitettavasti en ole sitä löytänyt. Minun mieleisessä kortissa on Koerun neitokaisia pellolla olevan heinäladon luona. Ladossa on pärekatto. Neitokaisilla näyttää olevan paremmat vaatteet päällä, onkohan sunnuntaipäivä? Kortti on kulkematon. Käsin kirjoitettu: Koeru 1929."

Ühesõnaga on tegemist fotoga, mille tagaküljel on tekst "Koeru 1929". Kui Koeru see "Koeru" on, ei oska öelda. Ümbruskond võiks viidata mõnele jõeäärsele heinamaale, samas nagu küüni materjal võiks viidata asula lähedusele. Pean silmas asjaolu, et küün on ehitatud suurema hoone palkidest. Samas asi neid siis asulast välja vedada oli.
Allikas ja avaldamisõigused: ‎Matti Heikkinen, jagamine keelatud
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: koeru, 1929, heinaküün, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (27.02.2016)

Sarnaseid heinaküüne oli varem, talude ajal, metsaheinamaadel küllaltki palju. Neid oli mitmesuguseid. Oli selliseid, kus seinad olid puitsörestikud, kaetud höreda lattidest ehk laudadest voodriga, vahel isegi ilma voodrita. Katused olid muidugi alati peal, kaetud tavaliselt pilbastega, tihti ka pillirooga vöi laudadega. Siin oleva küüni seinad on tehtud kindlasti möne vana palkseintega hoone lammutamiselt saadud jääkidest. Sellised küünid ehitati tavaliselt kaugemal asvatele heinamaadele.Ka metsa ja soistele heinamaadele, kuhu suvel ei saadud hobuvankriga ligi. Vaid oodati talve, kui maa kälmus ja siis lumeteega toodi heinad koju. Meenub praegu, üks selline küün oli Nava talu jöeäärsel heinamaal. Sääl oli sügisel kalameestel hea ööbida, kui jäädi paariks päevaks kalale. Olen isegi omalajal seda öömaja kasutanud.

X
kodulehe, e-poe tegemine