Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Välismaa (Tühista valik)
Pilte: 91

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Petseri Peetri kirik (0)

Fotograaf: teadmata
"Rukkid olid juba teeäärsetel põldudel loond st. pead olid juba väljas. ... Sa oled vana kiriku sõber, seepärast saadan Sulle Petseri uue luteri kiriku pildi. ... Jään teid armastama isa. Paravitsa kasarmus 30- mail 1936."

Tervet teksti võib igaüks ise tagaküljelt lugeda klikkides foto üleval vasakus nurgas olevale ikoonile.

Eesti Kirik, nr. 34, 26 august 1926 kirjutab:

"Petseri Peetri kirik hakkab walmis.saama. Kantsel, põrand ja toorid on juba paigal, altar seatakse neil päiwil kohale. Praegu on torni katmine (plekiga) täies hoos. Kiriku pühitsemine on härra Piiskopi poolt 19. septembri peale s. a. määratud, mis päewaks koguduse juhatus kõigile Petseri kiriku sõpradele ja häätegijaile sellekohased kutsed kätte saadab. Et Petseri kirik esimene Eesti iseseiswuse ajal rajatud sellekohane hoone on, siis tõotab tema pühitsemise päew tähtsaks sündmuseks mirte ainult kohalikkudele eestlastele, waid ka kagu meie üldkirikule saada. Oreliehitajad weunaksed Kriisad annawad kirikule wäikese 5-registrilise oreli ajutiselt tarwitamiseks. Kellad ja altari küünlajalad puuduwad weel ja ootawad lahkeid kinkijaid!"

Ja Eesti Kirik, nr. 38, 23 september 1926 lisab:

"Petseri ew.-Lut. Peetri kirik.
Pühitsemine.
Petseri ew.-lut. Peetri kogudus idarajal pühitses i 9. sept. s. a. oma uut kirikut, mis parajasti niikaugele malmis on saanud, et koguduse jumalateenistustele ulualust wõib anda oma marjul. See Päew oli kogudusele tõsiseks rõõmupäewaks. Tänades Kõigekorgemat ettewõtte kordamineku eest wõib kogudus nüüd täie andumusega oma algatud tööd jätkata Jumalariigi tööpõllul. Pühitsemisele olid sõitnud: piiskop J. Kukk, prof., B. Rahamägi, praostid G. Nutopõld Tartust, N. Aunwerdt Wastseliinast, F. Ederberg Kambjast, õpetajad J. Aunwer Jürist, F. leimann Kanapääst ja W. Wiks Rõugest. Samuti wiibisid pühitsemisel wabariigi walitsuse esitajatena haridusminister J. Lattik ja siseminister Laretei ühes abikaasadega ning palju teisi külalisi. ..."
Allikas ja avaldamisõigused: Ahto Tanner, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Petseri
Sildid: petseri, peetri, kirik, postist, 1936, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine