Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru õppurite ühing Järvala (0)

Fotograaf: teadmata
Kui uskuda foto tagakülge (nägemiseks kliki ikoonil foto vasakus ülanurgas), on tegemist Koeru õppurite ühinguga "Järvala" aastal 1921. Lisatud on kõigi fotol olijate nimed kuid käekirjas, mis lugemist ei hõlbusta. Lisaks on osa tagaküljest kahjustatud.

See foto on olnud kaua ülespaneku ootel, täna tekkis põhjuseid lausa kaks. Esmalt asjaolu, et tegemist on küllaltki tuntud kohaliku organisatsiooniga. Teiseks jäin vaatama tüdrukuid foto paremas nurgas ning avastasin, et äärmine on ju minu vanavanaema õde Selma Visnapuu (s. 1911) Külakubja talust Vahukülas ja tema kõrval on tütarlaps, kellega ta on koos hiljemgi ennast jäädvustata lasknud, Lydia Steinbeck Vahukülast. Tuleb välja, et ka nemad kuulusid Järvala liikmete hulka.

Õpetajatega on veidi lihtsam, sest sama foto on nimedega ka Koeru pildiraamatus lk 109. "Vasakult Valeria Kipper, Elfriede Antony, Anton Pikkberg (Pikkpärg), Meta Sõnajalg, Paul Liivak, Elli Ilomets, õpilane Alfred Potman, Adele Vuks, Anna Juur. Keskel istub koolijuhataja Jaak Ilomets."

Tegelikult tekitab Koeru pildiraamat ühe küsimuse ka. Nimelt on seal öeldud, et tegemist on "Koeru kõrgema rahvakooli õpetajatega 1923. aastal." Keda või mida seal siis jäädvustati? Kas Järvala liikmeid või rahvakooli õpetajaid. Ise kaldun pigem Järvala poole.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, järvala, 1921, 1923, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine