Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 228

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kiviõli vabrik Kohtlas (3)

Fotograaf: A.Salumets
vanadpildid.net on varasemalt vahendanud udust vaadet ehitatavale õlivabrikule Kohtla-Järvel. Lisatud vaade kujutab valmisrajatist ja on nii terav kui üks 30-ndate foto olla saab. Jäädvustuse teeb eriliseks piltnik. Aleksander Tepper, hiljem Salumets tegutses mõnda aega Koeru fotograafina, mida kaudselt kinnitab ka asjaolu, et selles koeruka albumis, kust see pilt pärit on, oli tema töid mitmeid. Samas tegutses Tepper erinevalt teistest Koeru fotograafidest palju Lääne-Virumaal ja pildistas üldse üle Eesti. 
Allikas ja avaldamisõigused: Helle fotokarp, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Jõhvi kihelkond, Kohtla-Järve
Sildid: kohtla-järve, õlivabrik, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Karin Kalmiste (14.11.2021)

Tere. Aleksander Tepper, eestistatud nimega Salumets, omas mitmeid ateljeesid, enne kui liikus Koeru seotult tuberkuloosi haiguse süvenemisega. Seal oli dub. dispanser ja seetōttu rajas ta ka sinna ateljee. Koeru oma oli viimane. Enne aga olid ateljeed Lüganusel ja Kadrinas. Lüganuse perioodil tegi ta hulga fotosid nt Toilas. Fotod lossist on vist pea kõik hävinenud. Rakveres ja Kadrinas tegutsemise ajast on säilinud rohkem fotosid ja Koerust ka mõningad. Ôppis aiandust ja keelpillide meisterdamist Venemaal.. Peale sõda oli jäänud alles märkimisväärne kogu pulmafotosid, mis aga hävisid.

vanadpildid (08.06.2018)

Aitäh Einar! Hea täpsustus!

Einar (08.06.2018)

See on vaade Pavandu kõrtsi lähedalt Kohtla-Järve õlivabrikutele. Näha on kaks õlivabrikut. Kolmanda ehitus algas 1936.a. Ju siis on foto tehtud enne seda. Esiplaanil olevaid elamuid nimetati sel ajal Õlivabrikukülaks. Kiviõli, kui kohanimega, pole siin mingit pistmist. Pigem on ta selle all mõelnud (põlev)kivist valmistatud õli.

X
kodulehe, e-poe tegemine