Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Tartumaa (Tühista valik)
Pilte: 135

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tuulavere vaatetorn (1)

Fotograaf: teadmata
Nagu pealkirjas öeldud, on tegemist Tuulavere vaatetorniga millalgi 20-ndate paiku. Tuulavere omakorda on tänase haldusjaotuse järele küla Jõgeva maakonnas Saare vallas.

Kui ma selle foto tuvastamiseks üles panin, laekusid mõned huvitavad kommentaarid, millest paar siin ära toon:

"Arvata võib, et maade mõõdistamisel kasutatud triangulatsioonimast. Sarnaseid võidi kokku panna ka metsatulekahjude avastamiseks." (Uku)

"Nooremad neid ei tea.1950-60tel olid veel täiesti sihtotstarbeliselt kasutusel, kuid juurde üldiselt ei ehitatud. Võib-olla mõni metsavalveks, kuid 1970te algul mindi ka metsavalves üle metallmastidele. 1980teks olid enamasti kõik lagunenud. Varem ehitati neid süstemaatiliselt umbes 15 km vahemaadega kõrgematele kohtadele, et oleks silmside. (Lembitu)

Täpselt ei saagi aru, kas tegemist on maade mõõdistamiseks püstitatud triangulatsioonitorni, metsavalvetorni või lihtsalt vaatetorniga.

Aitäh kõigile neile, kes aitasid kaasa foto asukoha tuvastamisele Facebook vahendusel ja eriti Tiidule, kes mõistatuse lahendas.
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Palamuse kihelkond, Tuulavere
Sildid: tuulavere, vaatetorn, triangulatsioonitorn, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne (21.11.2016)

Mäletan minagi neid n.ö. vaatetorne. Nad asetsesid ikka tunduvalt tihedamalt kui 15 km tagant. Näiteks minu koduõuele paistis neid isegi kolm tükki- üks oli Peegi ligidal, teine kusagil Kalmu ja Kalitsa vahel, kolmas Roodevikus. Viimase otsa julgesin isegi ronida, kuna see oli madalam kui teised.

X
kodulehe, e-poe tegemine