Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Tartumaa (Tühista valik)
Pilte: 135

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Verevi järve rannahoone ja hüppetorn ... (0)

Fotograaf: teadmata
... amatöörfotol. Pildistamise aega ei oska ma fotol nähtu põhjal paika panna. Et fotopaber on õhuke ja pildi mõõdud pool standardfoto suurusest, võiks vabalt viidata ka 40-ndatele või isegi 50-ndatele!? Järve kohta leidsin hea teksti Elva kodulehelt:

"1920 -1930. aastatel oli Elvas pikemalt suvitada võimalik vaid jõukamatel inimestel. Soodsaimgi pansionaadikoht käis töölise palgaga suvitajale üle jõu. Ent Elva oma kauni looduse ja põneva seltskonnaga oli puhkamiskohana siiski väga ligitõmbav ning suvitajaid saabus nii lähilinnadest kui kaugemalt Euroopast ja Venemaalt.

1929. aastal rajati Verevi järve kaldale ilus plaaž rannahoone, basseinide ning 10 m kõrguse hüppetorniga.  Lisaks rannahoone funktsioonile toimis see ka suvise seltsimajana, kus veetsid lõbusalt aega Elvasse puhkama tulnud haritlased. 1934. aastal nimetati Elva ametlikuks suvitusaleviks. Verevi järv on tänaseni ümbruskonna tuntuim ja suurim supluskoht. Suvitushooajal tegutseb rannas vetelpääste ja paadilaenutus. Rannas on head võimalused rannavõrkpalli mängimiseks ja väiksematele rannalistele on paigutatud randa toredad ronimisatraktsioonid. Talvel toimib järvejääl valgustatud uisuväli."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Rõngu kihelkond, Elva
Sildid: elva, verevi, rand, hüppetorn, suplus, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine