Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Läänemaa (Tühista valik)
Pilte: 41

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Lihula Rahvakool (2)

Fotograaf: teadmata
Selle fotoga on huvitav lugu. Esimene asi, mis mulle albumis, kus see oli, silma torkas, oli kauaaegse Väinjärve kooli õpetaja ja siinse haridustegelase Anton Pikkbergi portree. Kas sellel fotol on ta minu arvates peal, esimene mees paremalt.

Foto taga olnud teksti järgi peaks tegemist olema Lihula Rahvakooli õpetajatega. Kas Anton Pikkberg alustas oma karjääri sealt? Kust ta üldse pärit oli? Olen vestelnud tema tütre Helvega aga ei mäleta, kas me seda teemat puudutasime. Igal juhul huvitav kokkusattumus.

Foto sai värske kommentaari Kaja Lotmanilt (27.06.2018):

Pakun, et kui pilt on tehtud umbes aastal 1919. siis meenutavad need näod mulle: Pikkpergist alates - Julian Peterson köster-kooliõpetaja, tundmatu, August Kalju (hilisem Lihula Algkooli direktor ja Lihula Kaitseliidu pealik, Friedrich Kruusmann (Kruusmaa) Lihula Algkooli õpetaja ja hiljem Matsalu kooli direktor, Juhan Kiindok, kes oli ka õpetaja Lihula Algkoolis.
Allikas ja avaldamisõigused: Violetta Riidas, jagada viitega allikale
Asukoht: Läänemaa, Lihula kihelkond
Sildid: lihula, pikkberg, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaja Lotman (27.06.2018)

Pakun, et kui pilt on tehtud umbes aastal 1919. siis meenutavad need näod mulle: Pikkpergist alates - Julian Peterson köster-kooliõpetaja, tundmatu, August Kalju (hilisem Lihula Algkooli direktor ja Lihula Kaitseliidu pealik, Friedrich Kruusmann (Kruusmaa) Lihula Algkooli õpetaja ja hiljem Matsalu kooli direktor, Juhan Kiindok, kes oli ka õpetaja Lihula Algkoolis

Einar (08.09.2013)

Anton Peeman (Pitkberg) sündis Matsalus 31.jaanuaril 1897.a.

X
kodulehe, e-poe tegemine