Ostan vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3616

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Mälestus Udeva töölistest (1)

Fotograaf: teadmata
Omal ajal seda fotot üles pannes kirjutasin: "See ülimalt detailne foto on pärit koeruka fotoalbumist kuid selle täpne tegemise koht pole teada. Võimalik, et mõne Preedi, Norra, Ervita või Udeva mõisa suure küüni ees, sest suurem osa fotosid on olnud pärit just nende mõisate territoorimilt. Kahjuks ei tundnud ma fotol ära ühtki inimest."

Seekord olen targem tänu täpselt sama foto tahaküljele lisatud märkmetele. Foto on pärit ühest Udeva-Aru fotoalbumist. Tegemist on "mälestusega Udeva töölistest 1935. a.". Lisaks on üles loetletud ka mõned nimed alustades "vasakult":
E.Pohlak, Arunurm (!?) Jüri, A.Reintal (!?), Kuusalu Mait, Heinar Maidell, Põldmaa Oskar, Johann Maidell, Kilter Heinch, Olga Merisalu, Hellen Säumann. Mõne nime kirjapilt võib olla vale aga seepärast ongi parandused teretulnud. Vaatasin fotot nii ja naapidi, mulle tundub, et Oskar on mees foto keskel, kes ennast profiilis näitab. Temast kahele poole saab alustada lugemist.

Huvitav, kas tegemist on sellesama pika Udeva mõisa kõrvalhoonega, mille seinad hiljuti alles kokku varisesid? Hoone jääb Liusvere poolt tulles paremat kätt ning on korrusmajast järgmine.
Allikas ja avaldamisõigused: Helju Vallner, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Udeva
Sildid: udeva, 1935, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Vello Kallandi (05.08.2013)

Oskar Põldmaa saad täpselt teada, kui küsid originaali omanikult!

X
kodulehe, e-poe tegemine