Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3609

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rattaomanikud pargipingil (1)

Fotograaf: teadmata
16. mai 2016 aasta Imeline Ajalugu toob välja "15 põhjust, miks kohe praegu rattasadulasse istuda". Muu hulgas on seal kirjas:

"Rattasõit parandab ka aju tööd, mõtted muutuvad selgemaks ja terasemaks. Mõnedki on rattasõidul kogetavaid vaimseid elamusi võrrelnud mediteerimisega. Kokkuvõttes suureneb inimese produktiivsus ja loomingulisus. Seega pole rattasõidule kulunud aeg sugugi maha visatud, vaid tasub end peagi ära. Kui tunned keset päeva väsimust ja roidumust, võib mõneminutiline sutsakas rattaga su taas erksaks muuta."

Millegipärast ei olnud üheski punktis nimetatud jalgrattasõidu sotsiaalset rolli. Väsid ära, istud pingile puhkama ja kohtud hea sõbraga, kellega jääd "vaimseid elamusi" vahetama. Umbes nagu lisatud fotol.
Allikas ja avaldamisõigused: Kristjan Männa, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: jalgratas, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Lea Tabur (15.01.2019)

Skulptuur Oscar Wilde ja Eduard Vilde
Lõige netist: "Vilde kohviku ees olev skulptuurigrupp (kujur T. Kirsipuu, 1999) kujutab lõbusat spekulatsiooni kirjandusajaloost. Pingil istuvad põlvkonnakaaslased iiri päritolu kirjanik Oscar Wilde (1854-1900) ja eesti kirjanik Eduard Vilde (1865-1933). Kirjameeste kujusid fotode eeskujul modelleerinud kujur Tiiu Kirsipuu on märkinud, et pidas kaksikfiguuri loomisel silmas 1890. aastat, mil kaks Wildet oleksid võinud tõepoolest teineteisega kohtuda ja paar sõna vaimukat juttu ajada."........

X
kodulehe, e-poe tegemine