Ostan vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3617

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kumb on sümpaatsem? (2)

Fotograaf: teadmata
Olen selle foto korra juba avaldanud kuid vasakpoolse variandina. Hiljuti õnnestus mul hankida sama vaade topelt ja nüüd on mõlemad fotod teie ees.

Nagu näha, on üks fotodest teisest oluliselt halvemas seisukorras. Sinna on peale kirjutatud, seda on kraabitud, soditud ja takkatipuks ka mark tagaküljelt rebitud. Teine foto on seevastu iga kollektsionääri unistus, tagant puhas, kulumata nurkade ja laitmatu esiküljega. Samas tunnen ma neid kaht jäädvustust vaadates nagu ühes pildis on iseloomu, teises aga mitte.

Jah, kui ma peaksin valima, valiksin ilmselt selle korralikuma. Samas on "kahjustatud" fotos lisaks jäädvustustatud asulavaatele peatunud ka vahepealne aeg, see aeg, mil foto on liikunud käest kätte, olnud kellegi albumis, seda on vaadatud ja kasutatud. Ja kuigi need kraaped ei ole ajalugu, näitavad nad aja kulgu, heites valgust erinevatele aegadele, võimalustele ja väärtushinnangutele. Mida Sina arvad?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (30.01.2017)

Aitäh kommentaari eest, Imbi! Tagaküljega on selline lugu, et link varem avaldatud fotole on teksti sees. Kui lähed hiirega kaasteksti esimese lause esimeste sõnade peale, tekib nende alla joon, mis on märk, et teksti all on peidus link. Kliki lingil, Sind viiakse foto juurde kus tagakülg olemas.

Kui Sa tulevikus loed mõnd sellist "kahtlast" lauset, mis nagu viitaks millelegi (näiteks: leiad SIIT), siis libista hiirega üle selle tekstiosa peidetud lingi nägemiseks. Lasin lingi teha märkamatuks teadlikult, et see ei segaks pildi vaatamist ja kaasteksti lugemist. :)

Kui minu selgitusest ei piisa ja Sa tekstist linki ei leia, kliki järgneval lingil: link

imbi (30.01.2017)

Mina arvan, et võiks olla mõlemad. Esimene on ehe, vaadatud ja saadetud, paistab templijälg. Kiriku nimi peal. Omanikule on see tähtis ja armas mälestus. Kindlasti on saatjaga olnud emotsionaalne side. Kahjuks ei näinud tagakülge. Teine on juhuks, kui keegi tahab fotot kuskil kasutada, endale kopeerida vms. See pole ju keelatud? Lihtsalt esindusfoto kirikust.

X
kodulehe, e-poe tegemine