Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

PMF 489 (3)

Fotograaf: teadmata
Panin selle tundmatu foto pealkirjaks viite, mille järgi leiab huviline foto üles Järvamaa Muuseumi fotokogust. Olen selle saanud koos teiste Koeru fotodega aga vaatamata peamurdmisele pole suutnud tuvastada foto tegemise kohta. Fotol on kõrts ja see võiks teoreetiliselt ahendada otsimispiirkonda kuid millises suunas? Kas keegi tunneb fotol oleva hoone ära? Nagu ikka olen abi eest tänulik. Mõtted ja asukohasoovitused võib jätta siiasamasse kommentaariumi.

(Aitäh Valdole Kuusna kõrtsi eest!)

Järvamaa Muuseumi fotokogu (PM F 489).
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Kuusna
Sildid: kuusna, kõrts, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne (11.02.2014)

Tundub tõesti, et see on Kuusna kõrts. Kui mina laps olin, oli selle ees Kuusna bussipeatus ja sees oli postijagamispunkt. Aga seda roigasaeda minu silmad näinud pole.

Valdo Praust (10.12.2013)

Kuusna teeristist siis niipalju, et Piibe maantee läks seal risti üle muinas- ja keskaegsest Paide-Rakvere teest, mis kulges Kareda kaudu ja viis Kuusnalt edasi Rakverre üle Metsla, Ramma ja Kiltsi. Tõenäoliselt 17. sajandil see teesiht hääbus, kuid niipalju jäi ta kohaliku teena kasutusse, et Piibe maantee äärne kõrts rajati sellesse risti.

Valdo Praust (10.12.2013)

Peaks olema Kuusna kõrtsihoone. Asus muinas- ja keskaegses tähtsas maanteeristis. Kõrtsikoht asus seal juba 17. sajandil, fotol olev hoone hävis millalgi nõukogude ajal. Talliosa kaaraknad võivad viidata sellele, et selle võis ehitada Koeru kõrtsi meister.

X
kodulehe, e-poe tegemine