Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Hans Loddi - mõisa kutsar (2)

Fotograaf: teadmata
Pärast pikki otsinguid õnnestus mul leida inimene, kellel olid mõned Liigvallaga seotud fotod. Tõepoolest, parima osa neist andis ta omal ajal ühele vanavarakogujale mööbliga kaasa aga midagi jäi siiski järgi ka.

Sellel fotol on Liigvalla mõisa kutsar Hans Lod(d)i. Ilmselt on foto tehtud kusagil Liigvalla mõisa tallide lähistel aga kindel selles olla ei saa. Pange tähele, et ühele hobusele on saba taha joonistatud - miks?

Vaatasin SAAGAst järele, Hans Loddi on sündinud hoopis Roosna-Alliku mõisas ning tema abikaasa veelgi kaugemal, Maidla mõisas. Veel 1910 aasta personaalraamatus Lodi nime Liigvalla all ei esinenud, millest võiks järeldada, et sinna jõuti hiljem. Nii see siiski olla ei saa, sest järgmises personaalraamatus on nad olemas, kusjuures nende esimene poeg Hans sünnib 1908 aastal juba Liigvallas.

Hans Lodi elas Liigvallas, kuhu talle lõigati pärast mõisate tükeldamist asunikutalu koht. Talu on siiani tema lastelaste käes alles.

Maie Pärn fotokarp.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Liigvalla
Sildid: liigvalla, kutsar, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (15.08.2013)

Tere Einar, tead, kui ma sellest kuulsin, tekkis mul täpselt sama mõte. Sest fotod saadi eelmisel suvel ja müügis olid need ainult pisut hiljem.

Einar (15.08.2013)

Ilmselt need vanavaraga kaasas olnud fotod olid mõni aeg tagasi osta.ee-s müügil. Ka nahkanuia.net-i jõudsid neist mitmed (Suurem fotoost osta.ee-st-fotod)

X
kodulehe, e-poe tegemine