Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 223

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Komarovka piiripunkt (2)

Fotograaf: teadmata
Internet võib kubiseda viidetest ühele või teisele teemale kuid nende ülesleidmine olukorras, kus ei ole teada, mida täpselt otsid, võib jääda juhuseks.

Minu vanaema fotoalbumis olid tema isa, Tapikult pärit August Alusaare fotod, mille seas mitmed ülesvõtted kordonitest ja piiriületuskohtadest. Aga kohanimed puudusid, mistõttu ei osanud ka kusagilt otsinguid alustada. Teatav loogika oleks ehk aidanud aga niikaugele ma ei jõudnud.

Ülalolev foto oli üks neist, mis oma aega ootas. See aeg kummalise juhuse kaudu saabus eile, kui leidsin ühest fotoalbumist postkaardi, mille tagaküljele oli trükitud "Eesti-Vene piir, Kamarovka". Just selle piiripunktiga on fotol tegemist. Pakun, et tegemist on kolmekümnendate esimese poolega või lausa kahekümnendate lõpuga, sest 1938 aastaks oli piiripunkt renoveeritud.

Ja kuigi ma pole kindel, et Komarovka ise jäi Vaivara kihelkonda, toimus sellest piiripunktist üleminek siiski nimetatud kihelkonnast.
Asukoht: Virumaa, Vaivara kihelkond, Komarovka
Sildid: komarovka, piiripunkt, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Tõnu Abel (09.02.2013)

Lisan veel - vaatasin huvi pärast, mida Google pakub. Aastal 1932 on Kamarovka piiripunkt hoopis huvitav link

Tõnu Abel (09.02.2013)

Minu väikeses vanade postkaartide kogus on ka üks, mille tagaküljele on trükitud "Eesti-Vene piir, Kamarovka". Rakurss sama, samad piirivalvuriputkad, aga pole hobusega piirivalvurit ja piirivalta ees seisavad 2 tegelast. Venelaste viisnurgaga väravaposti pole ja nende palkidest putka oleks nagu natuke viltu vajunud. Postkaart on komplektist Mälestusi Eestist.

X
kodulehe, e-poe tegemine