Ostan vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3616

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Udeva piimatööstus (0)

Fotograaf: teadmata
Üks foto Abaja külas asuvast Udeva piimatööstusest. Ühing asutati 1912 ning fotol olev hoone valmis 1936. See foto on eriline seetõttu, et näha on piimatööstuse silt seinal. Selle järgi võiks arvata, et foto on siiski tehtud enne sõda!?

Kuigi fotol ei ole tervet hoonet, kasutan juhust, ja lisan siia 1936 aasta nupukese Postimehest (Postimees (Tartu : 1886-1944) nr.18 | 20. jaanuar 1936 | lk 6):

"Udeva sai moodsa meiereihoone. Pühapäeval õnnistati Järva abipraost A. Rähni poolt uut Udeva ühispiimatalituse meiereihoonet. Meierei ehitustöödega alustati möödunud aastal ehitusettevõtja ins. A. Laupa poolt. Hoone on ehitatud silikaatkividest, kusjuures ehitustööd maksma läinud 15 000 kr. Teine samasuur summa on kulunud sisseseade täiendamiseks ja uuendamiseks. Udeva piimaühing, mis üks vanemaid, suuremaid ja elujõulisemaid kogu Järvamaal, oli sunnitud tegutsema seni üüritud puumajas. Ühingu koorejaam töötab Erwital.

Uue meiereihoone õnnistamisest võttis osa rohkesti naaberühingute esindajaid, liikmeid ja mitteliikmeid piimatoojaid. Õnnistamistalitlusele järgnes ühine koosviibimine peolaudades, millest osa võtsid kutsutud külalised ja liikmed."

Enn Lell fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Abaja
Sildid: abaja, udeva, piimatööstus, meierei, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine