Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Uddewa mõis 1938 (2)

Fotograaf: teadmata
Ega Udeva mõisast nagu paljudest teistest omaaegsetest mõisatest pole säilinud ülemäära palju pilte. vanadpildid.net kasutuses on seni olnud vaid üks vaade kaheksakümnendatest.

Siin on nüüd veel üks, tellitud digitaalse koopiana Eesti Rahva Muuseumist MTÜ Nahkanuia poolt. Kasutan võimalust ja jagan killukest infot Valdo Prausti Eesti mõisate kirjeldamise ja kaardistamise hiigelprojektist mois.ee:

"Udeva mõis (saksa k Uddewa) on asutatud 17. sajandi alguspoolel. Hiljem sai temast Norra mõisa kõrvalmõis, mida kasutati majandusmõisana. Ühekorruseline mõisa peahoone pärineb historitsismiperioodist 19. sajandi teisest poolest, mil ta ehitati ümber vanematest ehitistest. Mõisa peahoone on varemeis (säilinud on müürid), alles on mitmeid ümber ehitatud kõrvalhooneid."

Omal ajal ja hiljem heade tulemustega piimakarja edendamisel tuntud Udeval toimub vähemalt kahe raamatu tegevus. Egon Ranneti surematu suurteose "Tugevate tee" tegevus toimub Udeval ning just Udevalt on väidetavalt saanud oma raamatu "Ühes majas" kirjutamiseks inspiratsiooni Hans Leberecht.

Udeva mõis (Uddewa), härrastemaja 1938. Koeru khk (ERM Fk 887:953); Eesti Rahva Muuseum
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Udeva
Sildid: udeva, mõis, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaarel (12.12.2013)

Ilmselt natuke hiljem. Mäletan, et sõitsin sinna kohale oma abiratastega rattaga. Kui kohale jõudsin oli tuletõrje just lahkumas. See võis olla vahemik 1989-1991

Valdo Praust (31.01.2013)

Millal see hoone põles? 1986?

X
kodulehe, e-poe tegemine