Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3603

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Teivashüpe Käbi vormistuses (1)

Fotograaf: A.Käbi
Fotograaf Aleksander Käbi või Käbbi on üks minu lemmikuid. Ta on pildistanud ka Koeru kihelkonnas, peamiselt selle põhjaservas, Varangul, Liigvallas, Aaveres aga ka Väike-Maarja ümbruses ja sealkandis. 

Fotol on jäädvustatud tundmatu teivashüppaja. Ilmselt on tegemist mõne võistlusega. Pealtvaatajad elavad kaasa ja ühel kõrvalseisjatest on käed üles sirutatud, et olla valmis kui tehnika peaks alt vedama ning hüppaja koos teibaga tagasi vajuma.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: teivashüpe, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (08.06.2016)

Arvestades pealtvaatajate seltskonda ja hulka, paistab olema mingil spordivõistlusel tehtavat teivashüppe võistlust. Kohalikke spordivõistlusi korraldati omal ajal isegi mitmelpool külades maanoorte ringide poolt. Siin paistab lati kõrgus olema oma kolme meetri kõrgusel. Selline kõrgus oli juba tubli saavutus. Hüppaja teivas näikse olema isegi juba pilliroost. Kohtunik, kes seisab käed laiali, püüab kinni hüppaja teivast, mitte hüppajat. Hüppaja maandumisplats oli tavaliselt kas pehmeks kaevatud pinnas või oli kaetud paksult saepurukihiga.Maanduda püüti tavaliselt püsti jalgadel.

X
kodulehe, e-poe tegemine