Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3609

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tallinna uulits Paides (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Sattusin Facebook vahendusel sirvima kasutaja "Kaunis kodumaa vanadel fotodel" üles laetud Järvamaa ülesvõtteid ning asusin ajaviiteks lisama sealsetele postitustele samu vaateid vanadpildid.net keskkonnast. Erinevus seisneb peamiselt foto üleslaadimise suuruses. Siinsed on oluliselt suuremad ja seetõttu huvilisele paraku ka paremini vaadeldavad.

Ülalolev foto on tehtud Johannes Ehrenwerti poolt Paides, Tallinna tänaval. Pildistaja selja taha jääb turu plats. Sisuliselt kõik fotol näha olevad hooned, välja arvatud nurkapidi paistav maja vasakus servas, on püsti praegugi. Sama foto on olemas trükitud postkaardina. Pange tähele, et fotol on Tallinna tänav 5 nurgal paiknenud kaubaäri silt osaliselt retuseeritud. Küllap seetõttu, et sajandi alguses seal olnud venekeelsed sildid kelleski pahameelt ei tekitaks. Hiljem, eesti ajal, asus samas kohas L.Rästase kauplus.

Lisasin ka tagakülje. Seal ei tohiks olla midagi ülemäära põnevat aga vähemalt on see rikkumata. Lisaks on huvitav mõelda, et Joh.Ehrenwert'i fotod pidid olema saadaval ka mujal kui Paides, sest see on saadetud Rakverest-Pärnu.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, tallinna tn, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine