Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pühad pere ringis (0)

Fotograaf: teadmata
Vaatasin huvi pärast, mida kirjutab jõulude kohta Vikipeedia ja leidsin enese üllatuseks suhteliselt objektiivse ja täpse kirjelduse:

"Eesti tänapäevases jõulukombestikus on liitunud kolm traditsiooni: Põhjala talvine pööripäev, kristlik Jeesuse Kristuse sünnipäev ning Lääne tarbimisühiskonna kommertsjõulud. Igal neist on oma kombestik ja sümbolid ning inimeste silmis on nende osatähtsus erinev: kes peab olulisimaks kinke ja kuuse ehtimist, kes muistset talvepüha ja kes jõulukirikus käimist.

Inimesi, kes tahavad säilitada ühe või teise traditsiooni puhtust, on suhteliselt vähe ning nende seisukohad on tihti ägedalt vastandlikud. Näiteks võivad paganluse pooldajad nimetada jõule vanaks päikesepühaks, mille kristlased alles hiljem üle võtsid (ning see seisukoht on ajalooliselt põhjendatav), samas võidakse jõulude tähistamist halvaks panna nii nende kristliku tausta kui ka kommertsialiseerumise tõttu. Teisalt on kristluses aeg-ajalt peetud jõulude tähistamist paganlikuks kombeks, mis õigele kristlasele kuidagi ei sobi. Uuem, 20. sajandi vältel juurdunud kaubanduslik jõulutraditsioon kipub endasse sulandama aga kõigi teiste tavasid ja sümboolikat."

Vanade fotodega on nii, et need jäädvustavad ühe lühikese ajahetke. Sageli konteksti edasi andmata ja tihtipeale üldse igasuguse kontekstita. See on kindlasti üheks põhjuseks, miks paljude vanade fotode huviliste jaoks on sõjaeelne ning ka varasem aeg omandanud romantilise oreooli. Tegelik olukord oli romantikast kaugel. Nagu ka sellel pildil. Me ju tegelikult ei tea, kes ja mis ajenditel on kokku saanud! Kas näiteks paari tunni pärast veel keegi sellest seltskonnast jalul seisis või vastupidi, pandi riided selga ja mindi välja tähti vaatama.
Allikas ja avaldamisõigused: Kristjan Männa, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: jõulud, talv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine