Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pikevere noored 1924 jaanisõidule (0)

Fotograaf: teadmata
"Tagasivaade perekond Vatslite albumist Pikivere noorema rahva liikumisvõimalustele - 1924 22. juunil on fotograafil palutud kaadrisse mahutada terve bussitäis jaanirahvast ja saatjad. Pühadeaegne ringtuur või liinireis?

Pildi tegemiseks valitud traditsiooniliselt vitstega punutud roigas- ja uuema lippaiaga ääristatud munakiviteelõik võib olla Pikevere tagakülas, näiteks näoga Tooma talu poole. Täpne koht on fotopostkaardi taha märkimata jäänud ja täpse koha ära tundjaid-mäletajaid pole leidnud. Talukohad on olemas, ehk leiab keegi pildil oleva puudesalu jäljed või oskab muud moodi ajapaiga täpsustada?

Sõiduk on arvatavasti külapuusseppade poolt ühistranspordiks kohendatud Ford T "1922 flatbed truck" šassiil ja peegeldab hästi tollast kirjut bussiparki. Registreerimismärki ei osanud välja lugeda, aga Rein Veldi kogutud "Eesti linnadevälised bussiliinid, liinipidajad ja bussid 1924 ja 1925" andmetel on 1924 Koeru-Rakke vahel liikunud UÜ Välk Ford registrimärgiga T43M ja hiljem Leonhard Niggoli Ford registrimärgiga T21M - kui kellelgi on pilte, võiks sõidukeid võrrelda.

Bussi tagumises nurgas istub heledais rõivis Hansu talu peretütar Linda Johanna Neubaum (1903), kolm pinki edasi vanem vend ja tulevane noorperemees Hans Eduard (1902), tema ees Laaneotsast Hindrikule tulnud Ida-Helene Traksmaa (1906, heledais rõivis), esimeses pingis võib olla Hansu talu noorim poeg Arnold (1908). Sõiduki vasemal porilaual seisab Hansu Helene Neubaum (1906, alates 1928 abielust Varangu kooli juhatajaga Saarik). 

Koopia tagakaanel LEONAR 4900 tempel. Saateteksti täiendamisel tänud Ain ja Erna Neemele ning Valdo Praustile."

Tegemist on 100% kaastööga vanadpildid.net keskkonda. Tänan Pikevere Vatslite perekonda foto ja kaasteksti eest!
Allikas ja avaldamisõigused: Pikevere Vatslid, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Pikevere
Sildid: pikevere, autobuss, ford, neubaum, neeme, jalgratas, 1924, roigasaed, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine